Obama’nın kafası karışık

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, “Obama’nın kafası karışmış ve tereddütlü” yorumunu yaptı. Mikdad, “Obama dün (önceki gün) konuşurken hayal kırıklığına uğramış, tereddütlü ve kafası karışık görünüyordu” dedi. Bakan Yardımcısı, Fransa’yı ise eleştirdi. Mikdad, “Fransa hükümeti sorumsuz. Fransız siyasi liderler gerçekleri değiştirdi ve El Kaide’yi destekledi. Kimyasal silahlar El Kaide tarafından kullanıldı. Türkiye ve Suudi Arabistan da bu teröristlere destek verdi” diye ekledi.
Suriye’de hükümet destekli El Thawra gazetesi ise Obama’nın müdahale açıklamasını, “tarihi Amerikan çekilmesinin başlangıcı” olarak niteledi. Suriye lideri Beşar Esad ise devlet televizyonuna, “Suriye dışarıdan gelen herhangi bir saldırıya karşı koyabilir. Amerikan tehditleri Suriye’yi ilkelerinden uzaklaştıramayacaktır” dedi. Suriye’nin Birleşmiş Milletler Elçisi Beşar Caferi de Obama’nın açıklaması hakkında konuştu. Suriye devlet televizyonuna konuşan Caferi, Obama ve İngiltere Başbakanı David Cameron’ın “bir ağacın tepesine çıktıklarını ve nasıl ineceklerini bilmediklerini” söyledi. Caferi Obama’nın Türkiye ve İsrail gibi ülkelerin yoğun baskısı altında olduğunu ekledi. Bu arada İsrailli Arutz Sheva sitesi Suriye’nin Türkiye’de vuracağı hedeflerin belli olduğunu yazdı. Haberde Suriye devlet medyasının, ABD’nin bir askeri müdahaleye misilleme olarak İsrail, Türkiye ve Kıbrıs’ta hedef alınabilecek tesisler listesini yayımlandığına dikkat çekilirken listede Türkiye’deki ‘askeri ve istihbarat tesisleri’nin bulunduğu belirtildi. Site, “Havaalanları ve kimyasal tesisleri gibi, İsrail, Türkiye ve Kıbrıs’ta stratejik askeri mevzileri dahil, söz konusu hedeflerin havadan çekilen fotoğrafları devlet medyasınca yayımlandı” diye yazdı.

Bir önceki yazımız olan Obama Suriye pozunu verdi! başlıklı makalemizde 2013, abd ve barrack obama hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *