Nuray Sayarı 6 Aralık 2014 burç yorumları

Nuray Sayarı 6 Aralık 2014 Burç yorumları bu yazıda… 6 Aralık 2014 burç yorumlarında sizleri neler bekliyor?

İşte Nuray Sayarı 6 Aralık 2014 burç yorumları

Bugün gerçekleşen dolunay inançlar, görüşler, hukuki ve siyasi koşullar açısından kritik durumlara işaret ediyor.

Bugün öğleden sonra İkizler burcunda gerçekleşen dolunay, içinde bulunduğumuz koşullara hareket ve heyecan getiriyor. Dolunayda karşı karşıya gelen ışıklar eksik yönlerimizi, gölgelerimizi, karanlıkta kalan yanlarımızı anlamamız için güçlü bir farkındalık oluşturur. Bugünkü dolunaya haberci Merkür de eşlik ediyor ve ortamı daha canlı kılıyor. Bu aralar alacağımız haberler, konuşmalar, yazışmalar, görüşmeler son derece oynak koşullara işaret ediyor.

İkizler ve Yay, Merkür ve Jüpiter’in burçları, dışa dönük bir iletişime, düşünce zenginliğine, meraka, inanç ve görüşlerimizi yayma arzumuza işaret eder. Dolayısıyla bugünlerde ortaya çıkan haberler, görüşmeler olaylara, insanlara nasıl baktığımızı yakından etkileyebilir. Düşünce dünyamızda, zihinsel alanda çok hareketli ve oynak olacağımız gibi, iki fikir arasında, çift durumlar ve kararsızlıklar içinde de kalabiliriz.

Dini görüşler gündemde kalıyor
Bugünlerde görüş ayrılıkları, farklı bakış açıları ve düşünceler, felsefeler ve inanışlar üzerinden tartışmalar, kimi zaman kutuplaştırıcı koşullar da gündeme gelebilir. Özellikle bu durum ülkemizde yaşanan gelişmeler açısından da dikkat çekici durumları yansıtıyor.
Tarihsel açıdan zengin insan mozaiğine sahip bir ükeyiz. Topraklarımız çok farklı, çok renkli inanç, kültür ve felsefelere ev sahipliği yapmış. Belki bu nedenle, ülkemiz haritasında tepe noktasında Balık burcu yer alıyor. Balık da çift bir burçtur. Sembolünde iki balık vardır. Balık’ın tam olarak ne yöne gittiğini asla bilemeyiz. Ancak bir yandan da Balık sanki bir köprü ya da denge noktası gibidir. Doğu ile Batı’nın birbirine kenetlendiği, sürekli bir arayışın olduğu topraklarda yaşıyoruz. İşte bugün gerçekleşen dolunay, ülkemizin Balık burcundaki tepe noktasını tetikliyor.
İki hafta önce Güneş Yay burcuna ilerlediğinde Aleviler ve hakları ile ilgili gündemin siyasi tartışmalar içinde yeniden ivme kazandığı bir sürece girmiştik. Geçtiğimiz hafta ise Papa Francis ziyareti gerçekleşti. Bu süreçte sürekli olarak inançlar, mezhepler, cemaatler ve içerisinde farklı inanç ve dini görüşlerin gündemde kaldığı günler yaşıyoruz.
Dolunaya eşlik eden önemli bir gösterge de Kiron’un ışıkların tam ortasında kalıyor olması. 1977’de keşfedilen bu gezegenimsi, başına buyruk, sistemden dışlanmış ama aynı zamanda bizi şaşırtan, uyandıran imkanlara işaret eder. Mitolojiye göre Kiron “yaralı şifacı”dır. Hayatta yaralanmış olduğumuz konularda kendimizi güçlendirmemize ve kendimizden çok başkalarına fayda sağlamaya işaret eder.

29 Aralık sonrası daha hareketli
Bu dönemde Balık burcunda ilerleyen Kiron, ülkemizin tepe noktası üzerinde hareket ediyor. Bu nedenle ülke olarak inançlarla ilgili yaralanmalar, kendi başına kalmış temalar, sosyal vicdanı ve merhameti ilgilendiren farklı olaylarla daha bilinçli bir şekilde ilgilenebiliriz. Süregelen savaşlar yüzünden ülkemize sığınan göçmenler de Balık burcundaki Kiron’un diğer bir görünümü olsa gerek.
Tüm bunların yanında, ülkemiz haritasında bu dönemde aralık ayında etkin olan 9’uncu ev Balık teması ve Yay burcundaki gezegenler bir yandan uluslararası konuların hareketliliğine, diğer yandan da inançlara, hukuka ve yargıya ait koşullara güçlü bir vurgu oluşturuyor. Ancak 29 Aralık sonrasında değişen koşulların yönetim, hükümet ve politikalar açısından çok daha
hızlı, hareketli ve mücadele içeren bir gündem getirebileceğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *