Nur Nadir boşanmak için baskı yapıyor

Dolandırıcılık suçlaması nedeniyle İngiltere’de hapis yatan Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir’in eşi Nur Nadir, görümcesi Bilge Nevzat’ın kendisine eşinden boşanması baskısı yaptığını söyledi ve “Asil’e yalvardım beni bırak diye, ama kabul etmedi” dedi. “Eşinden boşanmayacağını” belirten Nur Nadir, “Asil Nadir’in şirketinden de iş azlığı nedeniyle durdurulduğunu” söyledi. Nur Nadir sosyal paylaşım sitesi Twitter’de yaşananları şöyle anlattı,
“Kıbrıs’a ilk dönüşümde kayınvalidem ve görümcemle ailece yemek yedik. Bilge Nevzat bana sordu ‘E artık abimi boşarsın. Hayatını onunla mahvedecek değilsin ya’ dedi. Ben de ‘Tabi onu boşamayacağımı ve ona bu dönemi atlatması için gereken her şeyi yapacağımı’ söyledim oradan ayrıldım.”

‘Seni bırakamam’
“Tüm bu olaylardan kendimi soyutlamak istedim. Ve eşime (Asil’e) beni bırakması için yalvardım. Artık gücüm yok beni azat et dedim. ‘Sen beni bırakırsan her şeyi reddedeceğim ve hayat mücadelemi bırakacağım’ dedi. Kaldıramadım ne hüzünlü sesini, ne de böyle bir sorumluluğu kaldıramadım.”

Annesi ile görüştürmediler
“Asil Nadir cezaevinde sürekli annesini soruyordu” diye devam eden Nur Nadir, çarpıcı açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Çünkü ona sürekli ‘annen hasta her an kaybedebiliriz’ diyordu kız kardeşleri. Onu bunalıma sokmak istercesine. Asil ‘Kıbrıs’a gidip onu kendi gözlerinle benim için görebilir misin’ dedi. Seve seve gider gelirim dedim.
Ertesi gün Kıbrıs’taydım. Havaalanından direkt kayınvalideme gittim. Yatağında uyuyordu. Hasta olduğundan değil. Başında söylenmelerinden moralsizdi. ‘Neredesin? Beni niye görmeye gelmiyorsun’ dedi. Bende Londra’da Asil’in yanında olduğumu söyledim. ‘Bana böyle söylemiyorlar, beni görmek istemiyormuşsun’ dedi. Sohbet etmeye ve Asil’i anlatmaya başlayınca sakinleşti. Telefonda duymadığı için Asil’le annesini görüştürmüyorlardı.
Hal bu ki kulağında kulaklık olmadan kayınvalidemle rahat sohbet ediyorduk. Telefonuna baktığım zaman sesinin kısığa ayarlanmış olduğunu fark ettim. O günden sonra oğlunu telefonda rahat duyar olmuştu.”

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de depremde en riskli bölgeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *