Nükhet Duru son röportajında Benzemez Kimse Sana’yı anlattı

‘Benzemez Kimse Sana’da jüri olan Nükhet Duru, ilerleyen bölümlerde Ajda Pekkan’ı taklit edeceğinin müjdesini verdi.

Nükhet Duru bu sezon üçüncü kez Star TV’de ekrana gelen ‘Benzemez Kimse Sana’ programında ilk kez jüri koltuğuna oturdu. Duru’la nasıl jüri üyesi olmaya ikna olduğunu, yeni albümünü ve programda yapacağı sürprizleri konuştuk.

Uzun zamandır ekranlara uzaktınız. ‘Benzemez Kimse Sana’ programına dahil olmaya nasıl karar verdiniz?
Seyfi Dursunoğlu’nun olması programın kalitesinin garantisi demek. Yapım şirketi bu camiadaki en özenli işleri yapıyor. Ekranda görünmeyişimin nedeni sağlık sorunuydu. Ayak bileğimi kırmıştım iki kez ameliyat oldum, yatmaktan kilo almıştım. İnsanlar sokakta yolumu çevirip; “Neden meydanı başkalarına bırakıyorsunuz?” demeye başlamıştı.

 İlk bölümde karşımıza Emel Sayın olarak çıktınız. Bu sürprizler devam edecek mi?
En çok Emel Sayın’ı taklit etmeyi istiyordum. Ajda Pekkan’ı taklit etmeye niyetim var. Küçük skeçler de yapmayı düşünüyorum. Öyle uslu oturabilecek jürilerden değilim. Şov dünyasının içinde yetişmiş, müzikal yapan bir    sanatçı olarak bunu yapmak zorundayım.

 Magazinden uzaksınız, bir yandan da her kuşak sizi tanıyor.
Türkiye’nin önemli bir dönemine tanıklık ettik.  Yıllarca çok para kazanıyor gibi göründük ama o kadar büyük masrafımız vardı ki. Sponsorluk müessesesi yoktu bir kere. Türkan Şoray’ın hayatı terzide elbise diktirmekle geçerdi. O yüzden bugün zorda kalmış bir Yeşilçam sanatçısı gördüğümde içim cız ediyor.

‘Töre dizilerinden sıkıldım’

 Hangi dizileri takip ediyorsunuz?
‘Paramparça’ dizisini nihayet değişik bir konusu olduğu için izliyorum. Çünkü yöre,    töre dizilerinden sıkıldım.

 Hangi oyuncuları  beğeniyorsunuz?
Kıvanç Tatlıtuğ şahane bir gelişim, Kerem Bürsin yine öyle. Erkan Petekkaya bir okul gibi, gözbebekleriyle oynuyor.

 Oğlunuzla nasıl zaman geçiriyorsunuz?
İki arkadaş gibi vakit geçiriyoruz. Kimseye görünmeden, gizli seyahatlere gitmeyi seviyoruz. Havaalanlarına casus gibi gidip, gideceğimiz yerde buluşuyoruz. Oğluma olan sevgim ve saygımdan onun yüzünü kimseye ezberletmedim. Ben şöhretimi taşıyorum zaten bedelini de ödedim. Bir de çocuğum ödemesin, ünlü olmasın.

‘Gazino  eğlencesi gibi TV şovu istiyorum’

 Hayalini kurduğunuz bir  projeniz var mı?
Sevdiğim şarkıları, şarkıların sahipleriyle söyleyerek ikili projeler sürdürmek istiyorum. Sahnede mini müzikal havası oluyor. Gazino eğlencesi gibi televizyon şovu istiyorum.

 Timur Selçuk’la konser dizisine nasıl karar verdiniz?
İlk hocam olduğu, ilk 45’liğimi de Timur Selçuk’la yaptığım için ona büyük  sevgim ve saygım var. Timur hocam, “Bizi, bu şarkıları dinlemeye kim gelecek? Huzurevinde artık o insanlar” diyordu ama ilgi onu da  şaşırttı.

‘Yüzümü yıllardır traş köpüğüyle yıkarım’

 Yıllardır hiç değişmeyen görüntünüzü neye borçlusunuz?
İnsanlar bir sürü krem sürüyorum zannediyor ama öyle bir şey yok. Cildim genetik olarak dayanıklı. Saatlerce güneşlenirim, herhalde Türkiye’de bir ben bir de Eda Taşpınar bu kadar güneşe dayanıklıdır. Hep yaşam biçime dikkat ettim, steril yaşadım. Sigara, alkol kullanmadım. Uykuma dikkat ederim. Bunların dışında yüzümü utanmasam deterjanla yıkayacağım boyalar çıksın diye. Oğlumun traş köpüğü kalmadı. Traş köpüğüyle ve fırçasıyla yıkarım yıllardır. 14 yaşından beri boyanıyorum, böyle temizlemesem buna hangi cilt dayanır.

BiLGEHAN AKTURAN  – CADDE

Bir önceki yazımız olan Duygun Keser ve Ozan Dağdez röportajda Alın Yazım'ı anlattılar başlıklı makalemizde alın yazım, Alın Yazım dizisi ve Atilla Cengiz hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *