NTVMSNBC’den büyük skandal!

NETGAZETESI.NET – Türkiye’nin 2020 Olimpiyat oyunlarını Tokyo’ya kaptırmasının ardından bunun dünyadaki yansımasını haber yapan NTVMSNBC.com büyük bir skandala imza attı. Türkiye’nin olimpiyat oyunlarını kaybetmesinin nedenini Gezi Parkı olayları olduğunu söyleyen NTVMSNBC.com haberin kaynağını The NewYork Times olarak geçti. Oysa ki The New York Times’ın haberinde öyle bir bölüm yok!

 

NTVMSNBC.com, Amerika’nın en büyük gazetelerinden biri olan The New York Times’a dayandırdığı habere göre İstanbul’un 2020 Olimpiyatları’nı kaybetme nedeni Gezi Parkı olarak lanse edildi. Oysa ki gerçek öyle değil! The New York Times gazetesinin haberine bakıldığında Gezi Parkı ile ilgili bir cümle bile bulunmuyor. Aksine gazetenin haberi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın otokratik yönetim tarzından bahsediyor.

NTVMSNBC’nin çevirisi: Amerikan New York Times gazetesi, İstanbul’un 2020 Yaz Olimpiyatı ve Paralimpik Oyunları’na seçilememesinde ”Gezi olayları etkili oldu” dedi.

The New York Times’ın orijinal çevirisi: Bazı IOC delegeleri bölgesel istikrarsızlık, kimilerinin ifadesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın otokratik yönetim anlayışı ve laiklerle İslamcılar arasındaki bölünme düşünüldüğünde Türkiye’de siyasi durumun yedi yıl sonra alabileceği hal konusunda şanslarını denemek istemediler”denildi.

NTVMSNBC.com’un hatasını ne zaman düzelteceği merak ediliyor.
İşte o hata:

ntvmsnbc.com - The New York Times

ntvmsnbc.com – The New York Times

 

Bir önceki yazımız olan Milli Eğitim Bakanlığına Twitter'da tepki! başlıklı makalemizde ders geçme notu, ders geçme notu kaç ve devamsızlık hakkı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *