Nil Karaibrahimgil’den oğlu Aziz’e ninni

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Orkid’in, geçtiğimiz aylarda başlattığı #KızGibi kampanyası, önceki akşam Zincirlikuyu Zorlu  Raffles Hotel’de düzenlenen bir davetle tanıtıldı.

Türkçe pop müziği sanatçısı Nil Karaibrahimgil, destekçisi olduğu #KızGibi kampanyası için kendisinin yazıp, bestelediği şarkıyı ilk kez canlı olarak seslendirdi. Geceye katılan davetliler #KızGibi ifadesini negatiften pozitife dönüştürmeyi amaçlayan Orkid’in başlattığı geçtiğimiz aylarda sosyal medyada bir anda en çok izlenen #KızGibi videosunu izleme fırsatı yakaladı. Orkid yürüttüğü sosyal deneyle ergenlik dönemindeki genç kızların #KızGibi ifadesinden negatif etkilendiklerini göstermiş ve bir şeyi #KızGibi yapmanın onu en iyi şekilde yapmak anlamına gelmesi için bir hareket başlatmıştı. Davete yeni saçlarıyla katılan Özge Ulusoy, hala kendisini yabancı hissettiğini ama insanların yeni saçını çok beğendiğini söyledi. Ulusoy, “Kadınlar sadece mutsuzken saç değiştirmez” dedi. Ulusoy, sevgilisi Hacı Sabancı hakkında sorulan soruları geçiştirdi.

Bebeğine ninni söyledi

Kısa konser sonrası basın mensuplarıyla sohbet eden Nil Karaibrahimgil, gelen bir soru üzerine, “Aslında feminist şarkıcı olarak anılmak istemem. Erkeklerin de çok sevdiği şarkılarım var. Yine de kadınların bu ülkede çok ihtiyacı olan şarkılar yaptığım için çok mutluyum. Bir keresinde ‘Şarkınızdan esinlenip hem dört çocuk hem kariyer yaptım. Şimdi çok zorlanıyorum’ diyen biriyle karşılaştım. Çok hoşuma gitmişti. Bu durumu bir nevi sosyal sorumluluk projesi gibi görüyorum” dedi.

Konu oğluna gelince tebessüm eden Nil Karaibrahimgil, “Allah bana anne olmayı nasip etti. Dünyanın en güzel duygusuymuş. Şarkı söylemeyi, sahnede olmayı, bu ışıkların altında olmayı çok seviyorum. Yine de hiç bir şey çocuk sahibi olmak kadar beni mutlu etmedi” dedi. Yakında bir maxi single çıkaracağını söyleyen sanatçı bebeğine ithaf ettiği ve albümüne koyduğu ninniyide ilk defa mırıldandı. Parçanın sözleri ise şöyle, “Annem yağmuru seviyooo. Babam güneşi seviyo… Ee insan merak ediyo… Lokumcuk neyi seviyo?”

Bir önceki yazımız olan Mucize filmindeki öğretmen Talat Bulut başlıklı makalemizde Mahir, mucize filmindeki öğretmen ve Talat Bulut hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *