Nil Anka röportajında ‘Baskın’ı anlattı

Yeni şarkısı ‘Baskın’a çok güvenen Nil Anka, sahne şovlarında da iddialı: ”Sahnede Latin havam var. Beyonce’ye ve Jennifer Lopez’e benzetiliyorum”

Şarkıcı Nil Anka, ‘Baskın’ adını verdiği yeni şarkısını, müziğe nasıl başladığını ve projelerini anlattı.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okudum. Üniversitedeyken ne yapacağıma karar vermek için sık sık İstanbul’a gelirdim.
O dönemler sesimi kullanmayı bilmiyordum ama yaşadıklarım iyi bir hazırlık oldu.

Sizi Amerikalı şarkıcı Beyonce’ye benzetiyorlar…
Beyonce ve Jennifer Lopez’den seçmiş olduğum şarkılarla kendimi tanıtmaya başladım. Belki benzetilmemin sebebi budur. Şarkıları söylerken doğal olarak dans da ediyorum. Sahnede Latin bir havam var. Kıvraklığımı ise Jennifer Lopez’e benzetiyorlar.
Daha da iyi olacağıma inanıyorum. Dünya starları geldiğinde gördüğünüz şovlar benden sonra yeterli gelmeyecek. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Birilerine benzetilmek sizi rahatsız ediyor mu?
Hayır, çünkü daha çok yeniyim. Kendimi bulana kadar birilerine benzetilmem çok normal. İyi isimlere benzetilmekten gurur duyarım. Sabredip büyüyeceğim… Şan hocama göre 5-6 ay sonra çok iyi bir yorumcu olacağım.

CESARETİM TERBiYELi

Size göre en büyük artılarınız neler?
En büyük artım, hırslı olmam ama gözümü hırs bürümez. Ben hırslarımı çalışkanlıkla beslerim. Hedefim için her şeyi yapmam ama çok çalışırım.

Sahnedeki artılarınız neler size göre?
Şovlarda dini ve hukuki sınırlara dayanırım ama geçmem. Kimilerine göre çok cesur gelecek ama terbiyemi her zaman için o sınırda tutacağım. Hayalimdeki dansların, koreografilerin, tiyatro ile müziğin birleştiği hikayeleri sahnede canlandırmayı istiyorum. İnsanlar her koreografide ayrı bir hikaye bulacaklar, sahne içinde sahne yaratacağım.

Bir önceki yazımız olan iPhone'lar dünyayı nasıl değiştirdi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *