Nihat Doğan: Benim annem de kadın

Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’ın ardından ‘Siz de mini eteği giyip, soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın’ şeklinde tweet atan ve gelen tepkilerden sonra yazdıklarını silen Nihat Doğan, Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programına telefonla bağlanıp, ağlayarak Türkiye’den özür diledi.

Yanlış anlaşıldığını söyleyerek kendini savunan Doğan, tweet’le ilgili, “Ben kimsenin mini eteğine karışmadım orada sadece bir tespitte bulunuyordum. Bir arkadaş ‘Mini eteğe karışıyorsan senin ne işin var Survivor’da dedi. Ben de ‘Canım arkadaşım illaki mini etekle dolaşacaksan, bu ülkede o kadar çok sapık var ki damacana ve köpeğe bile tecavüz ediyorlar. Biriside sizi taciz eder. O zamanda tacize uğradım deme’ dedim” şeklinde konuştu. Doğan’ın bu açıklamasına ateş püsküren Ahmet Çakar “Sen kim oluyorsunda milletin mini eteği hakkında konuşabiliyorsun. İki ‘Survivor’, iki türkü yaptın diye kendini adam mı sandın? Kars’ta öldürülen 10 yaşındaki erkek çocuğu da mı mini etek giymişti. Fazla uzatma, konuşturma beni özür dile Türkiye’den kapat telefonu” diyerek tepki gösterdi.

“Bu ülkenin koyununu bile seviyorum”
Ahmet Çakar’ın çıkışı karşısında kendini savunmaya devam eden ve hakkında başlatılan linç kampanyasına değinen Doğan, “Ahmet Ağabey ‘Özür dile telefonu kapat’ dersen senin de linç kampanyası yapanlardan ne farkın kalıyor?” diye sitem etti. Ahmet Çakar’ın Doğan’a olan cevabı ise oldukça sertti. Çakar “Gerekirse toplumun bekası, ahlakı, ölen genç kızımızın ruhunun şad olması için değil sana, feriştahına ayar veririm. Sana zarar vermek istemiyorum kapat konuyu” dedi. Çakar’ın sözleri karşısında ezilen Doğan ise attığı mini etek tweet’inin yanlış anlaşıldığını söyleyerek “Eğer benim atmış olduğum tweet, Özgecan’a bu vahşeti yapanların, katliamını, rezilliğini, şerefsizliğini meşru kılmak adınaysa Cenabı Allah bana güneşin doğuşunu asla göstermesin. Benim annem kadındır. Annemin saçının teline zarar gelse kendimi yakarım. Bütün annelerin, bacıların, kadınların çoluğunu çocuğunu bırakın bu memleketin koyununu bile seviyorum. Bu şekilde beni linç etme kampanyası oluşturulup, benim bu tweet’im sanki Özgecan’a tecavüz eden şerefsiz, ahlaksız, namussuzları haklı görmek adına anlaşıldı. Tüm Türkiye halkı adına özür diliyorum. Ama Allah’ım ve Peygamberim üzerine yemin ediyorum ki böyle bir şey yok” sözleriyle ağlayarak özür diledi.

“Kulüpten ihracı isteniyor”
Olaylı ‘tweet’in ardından Twitter kullanıcıları, ‘Survivor All Star’ kadrosundan Doğan’ın çıkarılması için ‘#NihatVarsaSurvivorBoykot’ etiketiyle Acun Ilıcalı’yı mesaj yağmuruna tutmuştu. Doğan gelen tepkiler üzerine yarışma kadrosundan çıkartıldı. Survivor kadrosundan çıkarıldıktan sadece birkaç saat sonrasında ise Nihat Doğan’ın Galatasaray Kulübü üyeliğinden ihraç edilmesi için kampanya başlatıldı. Eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk, Nihat Doğan’ın, kulüpten ihracı için Galatasaray Disiplin Kurulu’na başvuru yaptı. Kulüp İkinci Başkanı Hamdi Yasaman ise yaptığı açıklamada Doğan’ın yazdıklarını doğru bulmadıklarını belirtti. Doğan’a bir darbede beş yıldır menajerliğini yapan Yavuz Yıldırım’dan geldi. Yıldırım “Nihat Doğan’la beş yıldır devam eden profesyonel iş ortaklığımız dün itibarıyla sona ermiştir” açıklamasıyla ayrıldıklarını duyurdu.

Bir önceki yazımız olan Şeref Meselesi'nde Yiğit mafya babası mı? başlıklı makalemizde Kerem Bürsin, şeref meselesi ve şeref meselesi yiğit hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *