Neslihan Demir voleybolu bırakıp anne olacak

Milli voleybolcu Neslihan Demir, önceki gün İstinye Park’taydı.

Geçen yıl sürpriz bir şekilde oyuncu Kamil Güler’le nikah masasına oturan Neslihan Demir, evliliğiyle ilgili “Konuşmaktan çok korkuyorum. Güzel bir birlikteliğim var. Şükürler olsun ki çok mutluyum ama nazar değmesinden korkuyorum” dedi. Neslihan Demir, “2015’ten beklentiniz nedir?” sorusu üzerine ise; “Kariyerimi sonlandırmama 2-3 yıl kaldı. Jübile yapmamın ardından ikinci kez çocuk sahibi olmak istiyorum” dedi.

NESLİHAN DEMİR KİMDİR?

Voleybola 1995 yılında Eskişehir DSİ’de başladı. 14 yaşında iken, ilk transferini yaptı ve Yeşilyurt Spor Kulübü’nde oynamaya başladı. Yeşilyurt’da 4 sene forma giydikten sonra 2002’de transfer olduğu Vakıfbank Güneş Sigorta’da oynarken yıldızı parladı. Bu kulüp altında 2 şampiyonluk, 1 Top Teams Cup kazandıktan ve 2006 yılında Cannes’da duzenlenen Indesit Şampiyonlar Ligi Final Four’unda forma giydi.

2006-07 sezonunda İspanya’nin Spar Tenerife Marichal takımıyla 4 senelik anlaşma imzaladı. Spar Tenerife takımıyla yaptığı 4 senelik anlaşma sonrasında, bu kulüp takımıyla çıktığı ilk maçta 34 sayı ile oynamasından sonra, Spar Tenerife takımının taraftarları Neslihan’a; “Demir Yumruk” lakabını takmışlardır. Dünyada Neslihan için kullanılan bazı lakaplar ise şöyledir: ” Voleybolun Messi’si, Demir Lady, Çekiç…” Türkiye’de ise Neslihan’a “Türk Voleybolunun Demir Lady’si” denir.

Neslihan Demir, 2008-2010 yılları arasında eski takımı olan Vakıfbank Güneş Sigorta takımında forma giydikten sonra, 2010-11 sezonu için Eczacıbaşı Spor Kulübü ile anlaşmaya vardı ve hala Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde devam etmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Cem Yılmaz'ın 850 bin TL'lik cip'i başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *