Nemrut’u Tarkan tanıtacak

Adıyaman Valiliği, doğaya karşı olan duyarlılığını her fırsatta dile getiren Tarkan’la görkemli bir açılışa hazırlanıyor

.Nemrut Dağı’nın eteklerine inşa edilen amfitiyatronun açılışı Tarkan’la gerçekleştirmek isteyen valilik, ünlü şarkıcının yanı sıra Mabel Matiz ve Adıyaman’ın önde gelen sanatçılarına teklif götürecek. İllerin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Emitt fuarı ,Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Valilikler nezdinde iller tanıtım günlerine katılırken Adıyaman Valiliği ses getirecek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Bölgenin tanıtımına katkı sağlamak ve Nemrut Dağı’nın eteklerine inşaa edilen 5 bin kişilik amfitiyatronun açılışını gerçekleştirmek için sanatçı arayışına girişen Valilik, Tarkan’a teklif götürmeye karar verdi.

Doğa için el ele” sloganıyla birçok projede yer alan Tarkan’a teklif sunmaya hazırlanan Adıyaman Valiliği, görkemli bir açılış gerçekleştirmek istiyor. Bu konuyla ilgili olarak tanıtım günlerinde bir açıklama yapan Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, “Tarkan’ın doğaya karşı olan hassasiyetini biliyoruz. Daha önce seferihisar’a sahip çıktı şimdi ise Nemrut için aynı duyguyu bekliyoruz. Kültür başkanlığımız kendisine önümüzdeki hafta teklif sunacak. Tarkan’dan olumlu bir yanıt alacağımızı umuyorum. Beklentimiz 2015 yazında Tarkanlı bir açılış gerçekleştirmek. Adıyaman artık kabuğunu kırdı ve Nemrut Dağı’ na yapımı devam eden amfi tiyatroyla bir ilki gerçekleştiriyor” diye konuştu.

CADDE

Bir önceki yazımız olan Ece Erken'e 890 bin Euroluk doğumgünü hediyesi başlıklı makalemizde Ece Erken, Ece Erken doğumgünü ve Ece Erken hediye hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *