Nef Gayrimenkul’un evlerine talip çok

Gayrimenkul sektöründe yenilikçi yaklaşımlarla öne çıkan Nef, Kağıthane ve Merter’de toplam 620 milyon lira değerindeki iki projeyi satışa çıkardı. Bu projelerde de yenilikçi yaklaşımını sergileyen firma bunun karşılığını ise gelen taleple aldı. Nef Kağıthane 03 ile Nef Merter 12 projelerinde toplam 897 konutu almak için 6 bin 447 kişi sıraya girdi.
Nef Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek, “Aslında gelen talep çok daha fazla. Yaklaşık 20 bin kişi projeyle ilgilendi. Ama 6 bin 447 kişi ev almak için sıraya girdi. Daha önce randevuyla satıyorduk ama artık sıra numarası alanlar projelerden daire alabilecekler” dedi.

Önemli olan felsefesi
Erden Timur, projeleri hayata geçirirken, para kazanmayı değil, öncelikle bir felsefeyi hayata geçirmeye çalıştıklarının altını çizerek, “Gerçek ihtiyaç sahiplerinin ne istediğini bulmaya çalışıyoruz. Bunu yapabildikten sonra ise zaten satış sıkıntısı yaşamıyoruz” görüşünü dile getirdi. Timur, şöyle konuştu:
“Gerçek ihtiyaçlardan yola çıkarak projelerimizde farklılaşıyoruz. Öncelikle garanti sunuyoruz. Tüm projelerimizin teminatı bankaya yatıyor. Bu nedenle inşaatın bitmemesi mümkün değil. Tasarıma önem veriyoruz. Dünyanın en iyi tasarımcıları bizim projeleri ve içinde kullanılan malzemeleri özel tasarlıyor. Foldhome ve foldoffice sistemiyle çok sayıda istenildiği zaman kullanılabilen ortak donatı alanları yaratıyoruz. Son olarak ise modüler sistemi işlevsel kullanmaya başladık. Bu sayede konutta oluşabilecek stokları da önleyeceğiz. Birleştirilebilen evler yerine istenildiğinde birbirini tamamlayan kullanışlı üniteler tasarlıyoruz.”
Erden Timur, İstanbul’da 26 arsada proje geliştirdiklerini belirterek, “Kolay ulaşım ağına sahip yerlerde ve ayda 3 bin lira maaş alanlara hitap ediyoruz. Ödeme planlarımızı da buna göre ayarlıyoruz. Bizden 9 bin lira peşinle ayda 1.200 lira ödeyerek daire şehrin merkezinde daire almak mümkün. Aslında çok geniş bir hedef kitlemiz var” diye konuştu.

Merter’i Lombardini tasarladı
Nef’in Merter’de E-5 üzerindeki Nef Merter 12 projesi Armani Hotel Milano’nun da mimarı olan Lombardini tarafından tasarlandı. Nef Merter 12’de toplam 562 konut yer alıyor. Mimarisiyle dikkat çeken projede 53 ila 135 metrekare arasında daireler bulunuyor.

Kağıthane’ye modüler proje
Nef Satış ve Pazarlama Müdürü Selçuk Çelik, Kağıthane’de Cendere Caddesi üzerinde yer alan ve Addon tarafından tasarlanan Nef Kağıthane 03’ün 19 katlı bir konut ve 14 katlı bir ofis bloğundan oluştuğunu kaydetti. Projede 335 konut, 143 ofis ve 12 mağazanın yer aldığını dile getiren Selçuk Çelik, şöyle konuştu:
“44 metrekare alana sahip 1+1 dairelerde, ayrıca her daire için 5 metrekare depo alanı bulunuyor. Bahçeli, balkonlu ve teraslı daire tiplerinin de yer aldığı projede 1+1 konutlar, birleştirilerek 2+1 ve 3+1 daireler de elde edilebiliyor. Projede fiyatlar 230 bin liradan başlıyor.”

Ofisi yabancı fon istedi
Erden Timur, Nef Kağıthane 03 projesindeki özel tasarımlı ofis bloğunu daha tanıtım bile yapmadan Singapurlu emeklilik fonunun satın almak istediğini belirterek, “Yabancı fonların daha projeler tanıtılmadan talip olması İstanbul’un ve projelerin değerini göstermesi bakımından çok önemli bir gösterge” dedi.

Bir önceki yazımız olan Erdoğan'ın Yılmaz Güney yorumuna dikkat çekti başlıklı makalemizde başbakan erdoğan, Çirkin kral ve Fatoş Güney hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *