‘Nazar değmesin’

Üyelere bilgi veren Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, borsadaki düşüşün ve kurlardaki hareketliliğin her yerde olduğunu belirterek, gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.
Toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, “Karamsarlığa gerek yok. Türkiye’de siyasi istikrar var. Bizim durumumuz, etrafımızdan değil, dünyanın gelişmiş ülkelerinden de daha iyi durumdadır. Nazar değmesin diyoruz” dedi.
Erdoğan başkanlığında yaklaşık 4 saat süren toplantıda borsadaki düşüş ve kurdaki hareketlilik değerlendirildi. Bütün ülkelerde ekonomik dalgalanmalar yaşandığını belirten Babacan, birçok ülkeye göre iyi durumda olduklarını kaydetti. Dalgalanmanın Türkiye’yeözgü olmadığını kaydeden Babacan yere sağlam basmak için gerekli önlemleri de aldıklarını kaydetti.

‘Panjurları kapatalım’

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Küresel dünyada artık hiçkimse, antenlerini dünyaya kapatarak kendi içine kapanamaz. New York Borsası’nda biri öksürdüğünde Borsa İstanbul’da grip olmamız mukadderdir. Bu küresel nizamın bir gereğidir” dedi. Çelik, şöyle konuştu:
“Eğer tesir dışarıdan gelirse, hava rüzgarlıysa panjurlarınızı kapatmanız lazım. Bacalarınıza varıncaya kadar herşeyi gözden geçirmeniz lazım. Yani bizim kendi içinde sağlam olmamız lazım, sağlam bir vücuda dışarıdan giden mikroplar zarar veremez. Direncin artırılması için alınması gereken tedbirler var. Bütçe açığımız yok, fazlamız var. Cari açık, ekonominin problemlerinden biri. Ciddi mücadele veriliyor. Bu insanların ayağını yorganına göre uzatamamasından, şu anda gündemde olan kredi kartlarının belli bir düzene sokulmasıyla ilgili çabalar var.”
Çelik, “Ekonomik dalgalanmalar serbest piyasanın bir sonucudur, bu normaldir” dedi.

Bir önceki yazımız olan 5 yıldızlı skandal! başlıklı makalemizde 5 yıldızlı otel, 5 yıldızlı skandal ve Antalya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *