Naz Elmas Filinta dizisini anlattı

10 Eylül’de gösterime girecek komedi filmi “Stajyer Mafya”da başrol oynayan Naz Elmas, yeni filmini ve çekim sürecini anlattı. Naz Elmas’ın yanı sıra Hilmi Cem İntepe, Bay J, Ebru Güzel ve Lemi Filozof’un başlıca rollerde yer aldığı komedi filmi “Stajyer Mafya”, bir dizi tesadüf sonucu Rus mafyasına bulaşan üç kafadarın komedi dolu öyküsünü beyazperdeye taşıyor. Eray Koçak’ın imzasını taşıyan filmin galası 10 Eylül’de Kanyon’da, 23 Eylül’de ise Ankara Next Level’da yapıldı.

Çekimler nasıl geçti?

Film sahneleri dışında Instagram için çektiğimiz videolara gülmekten bol kahkahalı ve eğlenceli geçti. Oyuncuya çok güzel bir oynama alanı tanıyan harika bir senaryomuz vardı. Yönetmenimiz de sağ olsun bizi bu konuda yönlendirdi ve rahat bıraktı. Bu yüzden bizim için çok keyifli bir çekim süreciydi. Umarım izleyenlerde aynı keyfi alır.

Bu projede yer almaya nasıl ikna oldunuz?

“Ustura Kemal” dizisinden yönetmenim olan Eray Koçak’la çok güzel ve uyumlu bir çalışmamız oldu. Onun beni bu karaktere uygun görmesi, benim de okuduktan sonra senaryoyu ve karakteri beğenmem ve yapım şirketimiz bu işi kabul etmemde etken oldu.

Nasıl birini oynuyorsunuz?

Filmimizdeki karakterler kendine has kişiler. Normal sıradan bir hayatı olan biriyken bir anda mafya eğitimi veren bir kişi haline gelen karakteri oynuyorum. Çok zevkli ve neşeli bir film oldu.

Naz Elmas’tan Stajyer Mafya yorumu

Filmin konusu nedir?

Filmin günümüzde geçen bir konusu var. Babam gizli bir mafya ve işadamı. Babamın başına gelen bir olayla hastaneye kaldırılması üzerine Lemi ve Hilmi’nin canlandırdığı “Balat”lı kendi hayatlarında olan sıradan karakterin hastanede karşılaşması ve farkında olmadan babamın hayatını kurtarmalarıyla gelişen bir dizi komik olayı konu alıyor.

Filmin devamı gelecek diyebilir miyiz?

Filmimizde yaşanan bir dizi komik olayla beraber bir aşk hikayemiz de olacak. Ama bunun ucunu açık bıraktık. O yüzden devamı gelecek diye düşünüyorum.

Komedi ve dram hangisi size daha çok keyif veriyor?

Duruşuma ve karakterime göre komedi daha keyif aldığım bir şey. Çünkü renkli bir karakteri oynamak ve gülmek daha çok keyif veriyor. Aslında komedide dramın içinden çıkan bir durum. İkisini birbirinden ayırt etmemeye çalışıyorum ama tabii komediyi daha çok seviyorum.

Gişe beklentiniz nedir?

Türk sineması son dönemde büyük bir gelişme gösterdi. Cem Yılmaz’ın “Pek Yakında” filmini merakla bekliyorum. Ama açıkçası gişe konusunda belli bir beklentim yok. Filmle ilgili tek temennim izleyenlerin neşeli ve keyifli zaman geçirmeleri.

Filmde Ferman Toprak’ın da rol aldığını görüyoruz…

Ferman’ın filme katılma sebebi, filmimizin şarkısı onun söylediği “Hayatı Tesbih Yapmışım” oldu. Ferman sağ olsun bize büyük bir jest yaparak kendini oynayarak, selfie sahnemizde eşlik etti. Çok sempatik bir şey oldu.

Naz Elmas yeni projelere başlayacak

‘Kusursuzun peşindeyim’

Yeni diziniz “Filinta” nasıl bir proje olacak?
‘Filinta’ 19’uncu yüzyılda geçen bir dönem işi. Çekimlerimiz İzmit’te platoda gerçekleşiyor. Konusu Osmanlı polisiyesi. Dizide oynadığım karakter “Azize”, birazcık tehlike içeren ve çok severek heyecanla oynamak istediğim bir karakter. Dizi ekim ayında TRT 1’de ekrana gelecek. Çok güçlü bir oyuncu kadromuz var. Yönetmenimiz Kudret Sabancı… Çok emek verip titizlendiğimiz bir yapım. Heyecanla ekrana gelmesini bekliyoruz.

Yeni sezonda birçok dizi ilk defa ekrana gelecek. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Geçen seneye göre bu sene daha fazla dizi reyting savaşına girecek. Geçen yılda reytinglere kurban giden işlerden sonra hiç kimse kestiremiyor nasıl olacağını. Bunu hep beraber izleyip göreceğiz.
Peki siz hep kusursuzun peşinde misiniz yoksa kafanız rahat bir şekilde mi yaşarsınız?
Kusursuzun peşindeyim. Çünkü mükemmeliyetçi biriyim. Ama bunun iyi bir özellik olduğunu düşünmüyorum. Bazen kendimi rahat bırakmam gerektiğini kendime hatırlatıyorum.

Neden sınırlı sayıda sinema filmi yaptınız?

Çok sinema filmi çekmedim. Çünkü dizilerde her hafta bir sinema filmi çekiyoruz ve konular artık çok çabuk tükeniyor. Karakterin, olayların ve mekanların durumları hemen değişiyor. O yüzden çekeceğimiz filmin çok farklı olması gerektiğine inandığım için sinema filmi fazla çekmedim.
Sizi hayatta bir adım öne taşıyan şeylerin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Stajyer Mafya nasıl bir film?

Yaşanmışlık ve tecrübe…

Mesleki anlamda tatmine ulaştığınız bir yerde misiniz?

Bizim meslekte tatmine ulaşılacağını düşünmüyorum. İlgimi çeken, merakımın olduğu ve yapmaktan keyif aldığım bir mesleğim var. Bu yüzden çok mutluyum. Oyunculukta tatmin olmadığı gibi emekliliğe ayrılmanın da olmadığını ve sürekli güncellenmenin olması gerektiğine inanıyorum.
Mesleğinizde hiç yorulup bırakma noktasına geldiğiniz anlar oldu mu?
Hayır olmadı. Çünkü ben kendim için zaten çok değerliyim. O yüzden bu değerimi sarsacak hiçbir şey olmadı.

Özel hayatınız ne durumda?
Özel hayatım işlerin koşuşturmasıyla gördüğünüz gibi iç içe geçmiş durumda. Bütün enerjimi işime gücüme vermiş bir haldeyim.

MELİS GÜVENÇ

Bir önceki yazımız olan Kiraz Mevsimi'nin Şeyma'sı Nilperi Şahinkaya başlıklı makalemizde Kiraz Mevsimi, Nilperi Şahinkaya ve Nilperi Şahinkaya röportaj hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. January 1, 2015

    […]  Naz Elmas Filinta dizisini anlattı […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *