Mustafa Sarıgül’ün Zeytinburnu mitingi

08 December 2013 Sunday, 00:01
Mustafa Sarıgül

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bugün Zeytinburnu’nda düzenleyeceği mitingle resmen aday adaylığını ilan edecek. Mustafa Sarıgül’ün aday adaylığını ilan etmesinin ardından 11 ya da 18 Aralık tarihli MYK toplantısından partinin İstanbul adayının Sarıgül olduğu karara bağlanacak ve Sarıgül’ün adaylık dosyası görüşülmek üzere 22 Aralık tarihli PM toplantısına gelecek.
İstanbul’un 17 ilçesinde geçen hafta üyelerinin yüzde 60 katılımıyla ön eleme yapan CHP yönetimi, çıkan sonuçlardan memnun kaldı. 17 ilçenin en az 12’sinde eğilim yoklamasından birinci çıkan partiliyle devam kararı alınırken, diğer ilçelerde son sözü Yerel Seçimler Komisyonu ve MYK söyleyecek. Muhafazakar kimlikleriyle bilinen ilçelerde dindar kesime hitap edebilecek aday arayışına giren CHP, Fatih’te eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın yeğeni Sabri Erbakan, Bağcılar’da ise din sosyologu Muhammet Çakmak isimleri üzerinde duruyor.
CHP’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki konutunun bulunduğu Üsküdar için de ayrı bir çalışma yürüttüğü belirtildi.
Bazı isimler değişebilir
Kulislerde halen CHP’li belediye başkanlarının yönettiği 13 belediyenin bir kısmında mevcut başkanların yerine yeni isimlerin aday gösterileceği ifade ediliyor. Öte yandan parti kulislerinde HDP’nin İstanbul adayı Sırrı Süreyya Önder’in sürekli CHP’yi eleştirmesinin CHP seçmenini daha da kenetleyeceği görüşünün hakim olduğu belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan Demokratikleşme paketi ve Öcalan'ın siyasete girmesi başlıklı makalemizde abdullah öcalan, bekir bozdağ ve Dağdan inenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE