Murat Yıldırım UNESCO’nun gözdesi oldu

‘Asi’, ‘Fırtına’, ‘Aşk ve Ceza’ ve ‘Suskunlar’ gibi dizilerin yanı sıra ‘Güz Sancısı’, ‘Araf’ gibi filmleriyle Türkiye’de olduğu kadar Balkanlar ve Ortadoğu’da da oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip Murat Yıldırım, UNESCO tarafından davet edildiği Yunanistan’dan sonra Paris’e gitti. UNESCO Kültürden Sorumlu Genel Direktör Yardımcısı Francesco Bandarin’le bir araya gelen Yıldırım’a ‘Artist for peace’ olarak bilinen dünya barış için çalışan artistler listesine girmesi önerileceği belirtildi.
“Yolumuz, genç yetenekli ve mütevazı kişiliğiyle bize bu projede sosyal ve kültürel konularda yardımcı olacağına inandığımız Murat Yıldırım’la kesişti” diyen UNESCO yetkilileri, Murat Yıldırım’ın açık görüşlü, hümanist yanı ve performans sanatına olan bağlılığıyla UNESCO’nun yapısına ve ruhuna hitap edebileceğini düşündüklerini söyledi.

Kitap çıkacak

Organizasyonlar kapsamında Murat Yıldırım’ın bir de biyografi kitabı yazılıyor. Kitabın yazarları, Murat Yıldırım biyografisinin içeriğinin oyuncunun hayatı kadar, yaşadığı şehirlerden de oluştuğunu söylüyor. Murat Yıldırım biyografisiyle ilgili şunları söyledi: “Böyle bir şeyin içinde bulunduğum için kendim ve ülkem adına çok mutlu oldum. Özel hayatını çok konuşan ve dile getiren biri olmadığım için biyografimin yazılmasıyla ilgili teklif geldiğinde ilk başta çok sıcak bakmamıştım ancak bunun UNESCO işbirliğiyle çocuklar için yapılan bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu duyduğumda kabul ettim.”

KARACA KAMERA ARKASINA GEÇTİ
‘Benim Hâlâ Umudum Var’ dizisinde ‘Umut’ karakterini canlandıran Gizem Karaca, yoğun geçen setin dışında arta kalan zamanını sevdikleriyle geçiriyor. Karaca, geçen akşam set arasında ailesiyle Rumelihisarı’ndaki Nezih Kebap&Yuvalamaya gitti. Akşam yemeği yiyen Karaca, set yorgunluğunu sevdikleriyle attı.
Karaca, daha sonra dizi setine geri döndü. Başrolünü oynadığı dizide kamera arkasına geçen Karaca, dizide Duygu (İpek Elban) ve Hale (Belgim Erdoğan) karekterinin yakın planını çekti. İlk defa kamera arkasına geçtiğini söyleyen Karaca, “Duygu ve Hale’nin bir planı vallahada ben çektim. Kayıttan kestik, diyene kadar nefesimi tuttum. Kameradaki arkadaşlara büyük saygı duyuyorum artık” dedi. Karaca öncesinde de dizinin başrol oyuncuları, Ali Erkazan, Şükrü Özyıldız ve Belgin Erdoğan’la tek tek çektirdiği hatıra fotoğraflarını Instagram sayfasında paylaştı. Oyuncunun, adının aşk iddilarına karıştığı Berk Oktay’la fotoğraf çektirmemesi dikkat çekti.

Bir önceki yazımız olan Fatih dizisini kimse beğenmedi başlıklı makalemizde fatih, Fatih dizisi ve Fatih kelle sahnesi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. June 5, 2014

    […] Murat Yıldırım UNESCO’nun gözdesi oldu […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *