Murat Dalkılıç son albümü Daha Derine’yi anlattı

Televizyona çıkmayan, sık röportaj vermeyen, bir şarkıcı Murat Dalkılıç… Tüm yaptığı bir albüm çıkarıp, kenara çekilmek… O?yüzden şarkıları kendisinden daha ünlü!

Son albümü ‘Daha Derine’nin heyecanını yaşayan Murat Dalkılıç; kendini, hayallerini ve kolundaki meşhur dövmesini ‘GQ Türkiye’nin ağustos sayısına anlattı. Popçu Murat Dalkılıç, tam anlamıyla genç kızların sevgilisi. Bu ilgi, onu rahatsız etmiyor… Şarkıları yüzünden daha çok tanındığını itiraf ediyor. “Sevilmek tabii ki çok hoşuma gidiyor. Kimin gitmez ki?” diyen Dalkılıç, devam ediyor:
“İnsanların beni sevmesi, benimle fotoğraf çektirmek istemesi çok güzel ama bu son zamanlarda olan bir şey. İnsanlar benim yüzümü daha yeni yeni tanıyor. Şarkılarım benden daha ünlüdür mesela. Pek çok insan şarkılarımı bilir, ‘Bir Güzellik Yapsana’yı yolda kime sorsanız söyler ama benim yüzümü gördüklerinde ‘Bu kimdi ya?’ diyebilirler.”

NEDEN TANINMIYOR PEKİ?
Murat Dalkılıç’ın yüzünün yeni yeni tanınmasının nedeni; PR çalışmalarından hoşlanmaması, albümü yapıp kenara çekilmesi, seven sever, beğenmeyen kendi bilir diye takılması, televizyona pek çıkmaması, sık röportaj vermemesi, magazine konuşmaması… “Ama bu albümde değiştim” diyor ve ekliyor:?
“Bu albüm için o kadar çok çalıştım ki, şimdi onu herkese anlatmak istiyorum. Birlikte çalıştığım, bu albüme emek veren insanlara teşekkür etmek istiyorum.”

“ÖMÜR BOYU ARKADAŞLIK ”
‘Daha Derine’, Dalkılıç’ın altıncı albümü. Albüme adını veren şarkının sözleri Gülşen’e ait. Gülşen, çok sevdiği, hep çalışmak istediği bir isim… Albümün aranjörü Ozan Çolakoğlu ise “Ömür boyu yanımda olsun” dediği bir müzisyen. İlk kez çalıştığı Tarkan Gözübüyük, Harun Tekin, Oğuzhan Koç gibi diğer isimler de ona ilham vermiş.
Harun Tekin’in, dolayısıyla Mor ve Ötesi’nin bu ülkenin müzik tarihi için çok önemli olduğunu düşünüyor, “Bir MFÖ, bir Mor ve Ötesi” diyor. Şarkıcı, ekiple çalışmanın zevkinin farklı olduğunu söylüyor:?
“Tabii ki tek başıma da bir şeyler yapabilirim. Oturur yazarım, çalarım, söylerim ama birlikte yapmanın tadı başka.”

ESKİDEN METALCİYMİŞ!
İlginçtir, ‘Popçu Murat Dalkılıç’, lisedeyken tam bir metalciymiş. “Korn tişörtümü çıkarmazdım üzerimden” diyor.
Nerede peki? “İzmir’de.”
Sonra yavaş yavaş Türkçe dinlemeye, Türkçe rock albümleri almaya, Pentagram konserine gitmeye başlıyor. Tiyatro okurken, müziği ne kadar çok sevdiğini anlayıp sahneye çıkmaya karar veriyor. “Türkçe pop şarkılarını ilk defa o zamanlar dinledim, ezberledim, ondan önce hiç bilmezdim” diye anlatıyor o günleri…

O DÖVME DEDESİ İÇİN

Murat Dalkılıç, soyadının yazılı olduğu dövmeyi dedesi için yaptırmış. Onu şu sözlerle anlatıyor: “Beni büyüttü, hayatta bildiğim her şeyi o öğretti, beni karşısına alır yaşıtıymışım gibi sohbet ederdi, o benim her şeyimdi. Kolumdaki Dalkılıç dövmesi de kendime hayran olduğum
için değil, onun için…”

HAYATTAN NELER BEKLİYOR?

“Ölene kadar müzik yapmak, şarkı söyle-mek, dans etmek…
Bir de dostlarımla, sevgilimle, ailem ve sevdiklerimle çevrili olmak. Yalnızken mutlu olamıyorum, etrafımda hep sevdiklerim olsun istiyorum, kendimi ancak öyle iyi hissediyorum.”

YENİ SEZONDA YİNE EKRANDA

‘Söyle Söyleyebilirsen’ adlı yarışma programı sona eren Murat Dalkılıç’ın televizyon macerası, yeni sezonda da devam edecek. Projeler var fakat henüz netleşmemiş.
Bir de sinema filminde oynamaya hazırlanıyor. Avşar Film’in yapımcı olduğu bir filmde doktor rolünü üstlenecek. “Etrafım hep sinemacılarla dolu, onlar da destek veriyor. Bundan sonra bu projelerde daha çok olacağım sanırım, hatta kendi filmimi bile çekebilirim” diyor. Okul yıllarında kısa projeler çekmişliği, beğeni toplamışlığı da var zaten.

Bir önceki yazımız olan Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy'u şarkılarla unutuyor! başlıklı makalemizde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ve Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy ayrıldıX hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *