Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i ihtişam sergisi açıldı

Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i İhtişam’ sergisi dizinin oyuncularını yeniden buluşturdu. Serginin geliri Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

Dünyanın 55 ülkesinde, 300 milyona yakın kişi tarafından takip edilen ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin 28 Kasım’da açılacak sergisinin lansmanı önceki akşam Maslak Uniq Müze’de yapıldı.

GECEYE, dizide rol alan oyuncuların yanı sıra, sanat ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı. ‘Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i İhtişam’ adlı sergiden elde edilecek gelir Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ‘Koruncuk’a bağışlanacak.

GECENİN ev sahiplerinden olan ve heykeli ile çektiği selfie çok konuşulan Halit Ergenç, oğlunun şaşkınlığını “Baba senin aynını yapmışlar, dedi” sözleriyle anlattı. Ergenç, bu sene tatil yapacağını yapımcıların da bildiğini, o yüzden kendisine proje sunmadıklarını söyledi.

SAKALIM OLSA BEN DE OYNARDIM

Sergiyi çok beğenen Cem Yılmaz, “Bu kadar kaliteli oyuncu kadrosunu pek sık görmüyoruz. Böyle yapımların devamını beklerim” dedi. Ünlü komedyen, bir soru üzerine de “O dönem sakalım yoktu. Olsa kesin beni de kadroya dahil ederlerdi” diyerek güldürdü.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuri Bilge Ceylan'ın 'Bakmak Üzerine' sergisi başlıklı makalemizde bakmak üzerine, Dirimart Galeri ve Heinz Peter Schwerfel hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. February 8, 2015

    […] Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i ihtişam sergisi açıldı […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *