Mucize filmini kaç kişi izledi?

Russell Crowe’un yönetip Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’la oynadığı ‘Son Umut’ gişede Kırmızıgül’ün ‘Mucize’sine yenildi

1 Ocak’ta vizyona giren Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ve oynadığı dördüncü filmi ‘Mucize’nin Hollywood yıldızı Russell Crowe, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’lı ‘Son Umut’ karşısında nasıl bir gişe yapacağı merak konusuydu.

930 kopyayla gösterime giren ‘Mucize’yi ilk dört günde toplam 642 bin 187 kişi izledi. Boxofficeturkiye.com’un verilerine göre 26 Aralık’ta     272 kopyayla vizyona giren ‘Son Umut’u ilk üç günde 281 bin 461 kişi, toplamda ise 512 bin 384 kişi izledi.

Kırmızıgül’ün ‘Mucize’ filmi ilk üç gündeki seyirci sayısıyla ‘Son Umut’un  10 günlük seyirci sayısını bile geride bıraktı. ‘Mucize’ bu başarısıyla, ‘Recep İvedik 4’ten sonra sezonun en iyi açılış rakamını yapan film oldu.

‘MUCİZE’ 3.5 MİLYONU DEVİRDİ – (ŞUBAT 2015 GÜNCELLEME)
İnsanları hem ağlatan hem de güldüren ‘Mucize’ filmi, 2014 ve 2015 yılında vizyona giren tüm yerli ve yabancı filmleri geride bırakarak 3 milyon 529 bin 471 kişiyi aşan gişesiyle sinemalarda altıncı haftasında kapalı gişe oynuyor. İnsanları hem ağlatan hem de güldüren film, 2014 ve 2015 yılında vizyona giren tüm yerli ve yabancı filmleri geride bırakarak zirveye yerleşti. ‘Mucize’ filmi, Kırmızıgül’ün daha önce yapmış olduğu üç filmini de geride bırakarak en çok izlenen filmi oldu. Türkiye’nin konuştuğu ‘Mucize’ filminin yaratıcısı Mahsun Kırmızıgül, çocukluk yaşlarında merak saldığı sinemanın 2015 yılında en zirvesine çıktı. Yaptığı her filmde çıtayı yükseltirken, her filmi bir önceki filminden daha çok izlenen Türkiye’deki tek yönetmen oldu.

‘Son Umut’

İlk üç gün: 281 bin 461
Toplam izleyici: 512 bin 384
Toplam hasılat:  5 milyon 762 bin 632 TL

‘Mucize’

İlk dört gün:  642 bin 187
Toplam hasılat:  Yaklaşık 7.1 milyon TL

Mahsun Kırmızıgül ‘Mucize’ yorumu

 Mucize film fotoğrafları

 Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi: Mucize

 

Bir önceki yazımız olan Beren Saat'ten Berkin Elvan mesajı! başlıklı makalemizde beren saat ve Berkin Elvan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *