Mısır’da yeni çatışma

Mısır’da darbeyle devrilen lider Muhammed Mursi yandaşlarının düzenlediği gösterilere geçici yönetimin müdahale edeceğini açıklaması, protestoların sona ermesine yetmedi. Darbe Karşıtı Koalisyon, Mursi’nin tutukluluk süresinin yargı tarafından 15 gün daha uzatılmasının ardından milyonları gösteri düzenlemeye çağırmıştı. Dün ülkenin dört bir yanında toplanan göstericiler başkent Kahire’de bakanlıkların önünde toplandı. Mursi’nin bağlı olduğu Müslüman Kardeşler yandaşları, hükümet binalarına girmeye çalışınca güvenlik güçleriyle çatışma yaşandı.
Biber gazı kullanıldı
Polisin göstericileri dağıtmak için gözyaşartıcı kullandığı görüldü. Eylemciler ise buna karşılık polise taş attı. Bölgede yaşayan halkın güvenlik güçlerine katılarak eylemcilere saldır-masıyla çatışmalar büyüdü. Mursi’nin 3 Temmuz’da darbeyle görevden alınmasından beri Mursi yandaşları ve karşıtları arasındaki çatışmalara güvenlik güçlerinin müdahalesiyle yaklaşık 250 kişi hayatını kaybetti.

Bir önceki yazımız olan Bülent Arınç'tan 'Vardar Ovası' açıklaması başlıklı makalemizde Ak Parti, atatürk ve bülent arınç hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *