Milli Eğitim Bakanlığına Twitter’da tepki!

Devamsızlık hakkı kaç gün , ders geçme notu kaç , takdirname alan öğrenci,meb, milli eğitim bakanlığı , ders geçme notu  , ortalama yükseltme sınavı

Ortaöğretim kurumlarında devam zorunluluğunu 10 güne düşüren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’na sosyal medyada çığ gibi tepki var. Gençler, ‘Milli Eziyet Birliği’ ve #MilliEğitimBakanlığınıKınıyoruz hashtaglerinde tepkilerini dile getiriyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde, değişikliğe gitti. Buna göre okula devam zorunluluğu arttı. Özürsüz devamsızlık 20 günden 10 güne düşürülürken, özürlü ve özürsüz devamsızlık da toplam 45 günle sınırlandırıldı.

TAKDİRNAME ALAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE
Yönetmelik’te sadece devamsızlıkla ilgili karar yok. Ayrıca ortaöğretim kurumlarında 3 dönem takdirname alan öğrenciye artık üstün başarı belgesi de verilecek.

YENİ NOTLAR BELİRLENDİ
Bir dersten başarılı olma notu da değişti. Eskiden 100 üzerinden 45 alan öğrenci başarılı sayılıyordu. Şimdi ise öğrencinin dersten başarılı sayılması için en az 50 puan alması gerekecek.

ORTALAMA YÜKSELTME SINAVLARI ARTIK YOK
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre artık ortalama yükseltme sınavları da yok. Sorumluluk sınavları ise dersin öğretmeni tarafından yılda 2 kez yapılacak.

Bir önceki yazımız olan “Çocuklarımın rızkını bile kulübe veriyorum” başlıklı makalemizde başbakan erdoğan, fenerbahçe ve ibrahim hacıosmanoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *