Karnından 2 kilo kokain çıktı

İçinde uyuşturucu bulunan bir plastik ile kendine hamile süsü veren Kanadalı kadın yakayı ele verdi. Kadının, 8 yıla kadar hapis cezası alabileceği konuşuluyor.

Tabitha Leah Ritchie (28) adındaki Kanada vatandaşı bir kadın, Kolombiya’nın başkenti Bogota’dan Kanada’nın Toronto şehrine daha önce eşi benzeri görülmemiş bir şekilde uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakayı ele verdi… Ritchie, içerisinde uyuşturucu bulunan sahte bir hamile karnıyla uçağa binmeye hazırlanırken havaalanı polisi ve gümrük yetkililerinin uyanıklığı sayesinde fark edildi. Ritchie’nin hamileliğinden şüphelenen havaalanı yetkilileri, bunun üzerine genç kadını sorguya çekmeye karar verdi.

Kauçuktan yapılmış
Hamileliğiyle ilgili sordukları sorulara tereddütlü yanıtlar alan polisler, Ritchie’nin üstünü arayınca sahte hamile karnından çıkan 2 kilo kokainle karşılaştı. Bogota Uluslararası Havaalanı’ndan yetkililer olayına ardından yaptıkları açıklamada, kauçuktan yapılmış kamuflaj karnın garip bir şekilde çok sert ve soğuk olduğunu fark ettiklerini söyledi. Genç kadının kendisini sosyal hizmet görevlisi olarak tanıtıp ülkeye giriş yaptığı belirtildi. Bu şekilde bir kamuflajla ilk kez karşılaştıklarını söyleyen yetkililer, şimdi sahte karnı yapan kişileri araştırıyor. Genç kadının sekiz yıla kadar hapis cezası alabileceği öngörülüyor.

Bir önceki yazımız olan Alkol yasağına 'orantısız zeka' başlıklı makalemizde alkol yasağı, Alkol yasağına çözüm bulundu ve çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *