Mick Harvey: Semantik müziğin ciddi adamı

BANT MAG. ORGANİZASYONUYLA 25 EKİM 2012’DE İSTANBUL’A GELEN OLAN MICK HARVEY, YILLARDIR MÜZİĞİN KARANLIK TARAFINA ADINI YAZIYOR.

HARVEY, AVUSTRALYA’DA, 1970’LERİN SONUNA DOĞRU NICK CAVE’LE BERABER BAŞLADIĞI MÜZİK HAYATINA, SIRASIYLA THE BOYS NEXT DOOR, THE BIRTHDAY PARTY VE THE BAD SEEDS GRUPLARININ EN KALICI VE EN ÇOK ENSTRÜMAN ÇALABİLEN ELEMANI OLARAK BAŞLADI.

Mick Harvey kimdir?

Kariyeri süresince Anita Lane, PJ Harvey gibi isimlerle de çalışan Mick Harvey, kendi kayıtlarının ve adını iyice duyuran İngilizce Serge Gainsbourg yorumlarının yanı sıra, kendi stiline de oldukça uyan film müzikleriyle de tanınıyor.

2009’da the Bad Seeds’den temelli olarak ayrıldıktan sonra çıkan, kaybedilenler ve geride bıraktıkları hatıralar üzerine kurulu son albümü Sketches For The Book Of The Dead’in kapsamındaki turnesiyle de şarkılarını İstanbul’a taşıdı.

Biz de hazır etkinlik yoldayken Mick Harvey’nin geçmişten günümüze, en güzel anlarını bir araya toplayıp konser öncesi tanımayanlara minik bir giriş, sevenlerine de eğlenceli bir seyirlik olarak hazırlayalım dedik. Mick Harvey, Bant Mag’ın konuğu olarak 25 Ekim’de Babylon’da olacak.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *