Metin 2 oyun karakterini çaldı hapis cezası aldı!

 

Bilgisayar oyununda yarattığı karakteri takas etmek üzere anlaşan 17 yaşındaki çocuk, karakteri vermeyince hakkında 5.5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Bir dönem çocuklarda bağımlılık yaptığı için çok tartışılan “Metin 2” isimli oyun, bir çocuğun dolandırıcılık suçlamasıyla sanık olması üzerine yeniden gündeme geldi. Karakter takası için anlaştığı kişinin oyununu alan ancak kendi oyununu vermeyen 17 yaşındaki çocuk hakkında 5.5 yıl hapis istemiyle dava açıldı. 2005’te yayınlanmasının ardından dünyayı kasıp kavuran ve 17 farklı dile çevrilerek 150 milyon kullanıcıya ulaşan “Metin 2” isimli online savaş oyunu, 17 yaşındaki bir çocuğun ağır cezalık olmasına neden yol açtı.
Facebook’ta anlaştı
Kullanıcıların oluşturduğu sanal karakterlerin “hayati” önem taşıdığı oyunda, İstanbul’da yaşayan 17 yaşındaki M.Y.S. ve 28 yaşındaki G.K. karakterlerini takas etmek için Facebook’ta anlaştı. G.K.’nın karakterini alan M.Y.S. kendi karakterini vermeden ortadan kaybolunca G.K. suç duyurusunda bulundu.

5.5 yıla kadar hapis
Şikâyet üzerine ifadeye çağırılan M.Y.S. suç işlemek kastının olmadığını söyledi. İfadelerin ardından soruşturmayı tamamlayan savcılık suç tarihinde 15 yaşında olan M.Y.S. hakkında “dolandırıcılık” suçlamasıyla dava açtı.
İddianamede 1.5 yıldan 5.5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması istenen M. Y. S. önümüzdeki günlerde İstanbul Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlayacak.

DAMLA GÜLER / Milliyet

Bir önceki yazımız olan Uzmanlar Minecraft'ın yasaklanmasına ne diyor? başlıklı makalemizde Minecraft, Minecraft yasağı ve Minecraft yasaklandı mı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *