Merter’e yeni proje geliyor

Kartal’da Hukukçular Towers, Kuriş Kule ve Kozyatağı’nda Mermerler Plaza gibi projelere imza atan Kılıçoğlu Group, yeni şirketi Senatör Gayrimenkul ile Sarıyer’e adım attı. 7 bin öğrencinin bulunduğu bölgede yükselecek olan Panaroma Koç Life projesinde daireler tamamen mobilyalı ve beyaz eşyalı olarak teslim edilecek.
İstanbul pazarındaki yatırımlarına hızla devam ettiklerini belirten Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, şirket olarak yatırımcıya kazandıracak lokasyonları seçtiklerini, son projelerinde de Maslak’ın finans merkezi haline dönüşmesi ve kentsel dönüşüm çalışmaları ile gözleri üzerine çeken Sarıyer’de inşaata başladıklarını söyledi.
18 ayda tamamlanacak
Genç yöneticiler ve üniversite öğrencilerine yönelik bir tasarım planladıklarını söyleyen Talat Kılıç, “18 ayda tamamlamayı planladığımız Panaroma Koç Life’ta dairelerimizi çarşafına kadar biz döşüyoruz. Bu nedenle sloganımızı ‘Bavulunu al gel’ olarak belirledik. Bizden ev alan müşterilerimiz sadece bavulları ile zahmetsizce evlerine taşınma işlemini tamamlamış olacak” dedi.
Projede dükkân ve mağazalara da yer vereceklerini ifade eden Kılıç, konutların metrekare satış fiyatının da 6 ile 7 bin 500 lira arasında, dükkânların metrekare fiyatının da 10 bin ile 12 bin lira arasında olacağını belirtti.

50 milyon liralık yatırım yapacak
Senatör Gayrimenkul’ün gerçekleştirdiği 50 milyon liralık inşaat yatırımıyla yükselen proje, Sarıyer’de Koç Üniversitesi’ne komşu durumda. Toplamda
6 blokta yaklaşık 304 konut, 24 mağazayı içine alan Panaroma Koç Life projesinde ön talepler yüzde 30’u buldu. Projede 168 adet 1+0, 120 adet 1+1, 16 adet 2+1 dubleks daire yer alacak. 18 ayda tamamlanacak projede konutlar tamamen mobilyalı ve beyaz eşyalı olarak teslim edilecek.

Halka açılacak
İnşaatına eylül ayında başlanan projedeki konutları kiralamaya da sıcak baktıklarını anlatan Talat Kılıç, “Kiralamaya niyetlenirsek blok blok kiralarız. Bu tür kiralık portföyümüzü Senatör Gayrimenkul’ün portföyünde tutuyoruz. Senatör Gayrimenkul şirketini de 2016 ya da 2017 yıllarında halka açmayı planlıyoruz” dedi. Projede en küçük dairenin kira bedelinin 1300-1500 lira aralığında olması bekleniyor.

Merter’e yeni proje geliyor
Öğrencilere yönelik bu tarz dayalı döşeli ev konseptine devam edecekleri bilgisini de paylaşan Kılıç, ayrıca 2014 yılında İstanbul’da özel noktalarda özel projeler üreteceklerini belirtti. Kılıç şirketin Merter’de ofis ve rezidanstan oluşan karma bir proje gerçekleştireceğini açıkladı.
Eski Vakko fabrikasının yanındaki 20 bin metrekare arsa üzerinde 2 bloktan oluşacak projenin temellerinin 20 Eylül’de atılacağını belirten Kılıç, bloklardan birine şimdiden 3 firmanın genel müdürlük olarak kullanmak üzere talepte bulunduğunu ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Yazgan’ın kanlı elbisesi başlıklı makalemizde Akatlar, Devrimci 78’liler Federasyonu ve Sabire Yazgan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *