Merkel’in seçim kozu – Almanya’da seçimler ne zaman yapılacak?

Angela Merkel'in seçim kozu

Angela Merkel’in seçim kozu

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, önümüzdeki 22 Eylül tarihinde yapılacak genel seçimlere etkili bir kampanya broşürüyle hazırlanıyor.

Merkel broşürde özel hayatından ilginç detaylara yer veriyor. Broşürde öne çıkan detaylardan biri Merkel’in yapmayı en sevdiği yemeğin patates çorbası olması. Bir başka ilgi çekici detay ise bahçe işlerine olan tutkusu. Broşürde işini sevdiğini belirten Merkel, bugüne dek görülmemiş veya az görülmüş fotoğraflara da yer veriyor. Partisi Hıristiyan Demokratlar’ın Almanya’ya en iyisini verebilmek için çabaladığını belirten Merkel, broşürde evliliğinden de bahsetmeyi ihmal etmiyor.
Yürüyüş ve operanın, kimya profesörü eşi Joachim Sauer ile ortak noktaları olduğunu yazan Merkel, sahip olduğu dini değerlerin de evliliğini iyi yönde etkilediğine dikkat çekiyor.

‘Kocam fırıncının oğlu’
Eşinin yaptığı yemeklerle ilgili nadiren şikayet ettiğini belirten Merkel, “Ne de olsa fırıncının oğlu” diyor. Şansölye Almanya’nın futboldaki başarısından da bahsederek, “Ülkemiz için iyi bir elçi” yorumunu yapıyor. Öte yandan Şansölye’nin dün Prenzlauer Berg ilçesinde bulunan Heinrich-Schliemann Lisesi’nde öğrencilere tarih dersi vermesi dikkat çekti. Merkel derste, Berlin Duvarı’nın 52 yıl önce yapılmaya başlandığını hatırlatarak, 1961’de okula başladığını söyledi. Başbakan okulda en sevdiği derslerin yabancı dil, Almanca ve matematik olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan MİT heyeti Lübnan’da başlıklı makalemizde beyrut, kaçırılan türk pilotlar ve kaçırılan türk pilotlar kurtarıldı mı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *