Merdiven boyama devrimi!

Salıpazarı Yokuşu’ndaki gökkuşağı rengindeki merdivenlerin belediye tarafından griye boyanmasının ardından başlatılan ‘Fırçanı al gel’ kampanyaları, ülke çapında renkli görüntüler oluşmasına yol açıyor.

Salıpazarı Yokuşu’nda Belediye tarafından önce griye, ardından yeniden gökkuşağı renklerine boyanan merdivenler, ülke çapında rengarenk bir merdiven devrimine yol açtı. Bazı belediyelerin de destek verdiği ‘Fırçanı al gel’ kampanyalarının ardından kendi cadde ve sokaklarındaki merdivenleri boyamaya başlayan halk, ilginç görüntüler oluşmasına sebep oluyor.

Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan gece yarısı operasyonuyla Fındıklı’da griye boyanan merdivenler yeniden gökkuşağı renklerine boyanmış, ancak bu süre zarfında yaşanan gelişmeler, aralarında sanat ve siyaset camiasından ünlü isimlerin de olduğu birçok kişinin tepkisini çekmişti. Bu sefer de bazı belediyeler ve vatandaşlar tarafından başlatılan ‘merdivenleri renklendiriyoruz’ kampanyaları tüm yurttan renkli kareler paylaşılmasına yol açıyor.

Aralarında; Diyarbakır, Ankara ve İzmir’in de olduğu Türkiye ‘nin dört bir yanındaki kentlerde merdivenler, vatandaşlar tarafından gökkuşağı renklerine boyandı.

İşte ülke çapından rengarenk merdiven fotoğrafları…

Cihangir’de renksiz olan merdivenler gökkuşağı renklerine boyanmıştı. O kadar güzel oldu ki gelin- damat akınına uğradı herkes hatıra fotoğrafı çektirmeye başladı. Bu güzellik önceki gece griye boyandı. Beyoğlu Belediyesi, ‘Biz yapmadık araştırıyoruz’ dedi. Ortalık karıştı. Dün gece gri olan merdivenler aniden yeniden renklendi. Kimin yaptığı yine belli değil sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Bu kez renklendirme işi belediyeye ait…

İŞTE SON 24 SAATTE CİHANGİR’DE YAŞANANLAR

– Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan Salıpazarı Yokuşu’nun merdivenleri, geçtiğimiz günlerde 64 yaşındaki Hüseyin Çetinel, damadının da yardımı ile bir haftada gökkuşağı renklerine boyadı.

– Sabah saatlerinde çevre sakinleri merdivenlerin tekrar griye boyandığını şaşkınlıkla gördü.

– Dünden beri merdivenleri henüz kimlerin boyadığı kesinlik kazanmazken, Hüseyin Çetinel, haberi alır almaz merdivenlerin başına geldi.

– Merdivenleri boyayanları belediye işçileri olduğu belirtilirken belediyeden net bir açıklama gelmedi.

– Beyoğlu Belediyesi “Yapanları araştırıyoruz” açıklaması yaptı.

– Olay sosyal medyada büyük tepki çekti

– “Fırçanı al gel sen de boya” kampanyaları başlatıldı

– Bu sabah ise çevre sakinler dün griye boyanan merdivenlerin bugün tekrar rengarenk boyandığını gördü

– Belediye işçilerinin sabaha karşı merdivenleri tekrar gökkuşağı rengine boyadığı görüldü.

Bir önceki yazımız olan 'Sevişme duygusal değil' cezası başlıklı makalemizde cüneyt arkın, En Büyük Yumruk - Cüneyt Arkın - Meral Orhansoy ve meral orhansoy hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *