Mercedes-Benz Türk Aksaray’a para akıttı!

Yeni holün açılışında konuşan Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, “Yakaladığımız başarıyla Aksaray’da üretilen kamyon modellerinin, yurt içi ve ihraç pazarlarında gösterdiği üstün performanstan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Axor, Actros, Atego ve Unimog kamyonların üretildiği Aksaray kamyon fabrikasında hizmete giren yeni üretim holü sayesinde araç montaj alanı genişletildi. Direktörler Kurulu Başkanı Genes, yeni holün açılışında yaptığı konuşmada, Mercedes-Benz Türk A.Ş’nin, bugün Daimler AG şirketleri arasında “yıldız işletme” konumunda olduğunu söyledi. Bu başarıda Aksaray fabrikası ve çalışanlarının önemli katkıları olduğunu ifade eden Genes, “Açılışını yaptığımız yeni üretim holümüzle verimliliğimizi, esnekliğimizi, kapasitemizi artırarak, Türkiye ve ihracat pazarlarındaki müşterilerimizin beklentilerine, özel isteklerine daha hızlı yanıt verebilecek, başarılarımızı daha da üst noktalara taşıyabileceğiz” dedi.
Türkiye’deki kamyon üretim tesisinin, dünyanın en modern tesisleri arasında yer aldığını hatırlatan Genes, “Daimler üretim ağında çok önemli bir konuma sahip. Üretim üssümüz olmasının ötesinde, Türkiye’nin önemi, tüm ürün gruplarımızda pazar olarak da hızla artıyor” diye konuştu.

 

‘Türkiye’ye katkımız sürecek’
Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Klaus Pfeifer ise yeni üretim holüyle üretim süreçlerinde iyileşmeler gerçekleşeceğini kaydetti. Pfeifer, “Yeni yatırımlarımızla, Türkiye otomotiv sektörünün yanı sıra Aksaray’ın gelişimine olan katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 2010 yılı sonunda alınan kararla, Aksaray tesisine 5 yıl içinde 130 milyon euro yatırım yapılacağı belirtilmişti.
Tamamlanan yeni üretim holü için 20 milyon euroluk yatırım gerçekleştirildi. Yeni araçlar üretmeye yönelik alt yapının oluşturulması, kapasitenin artırılması, daha verimli ve esnek üretim süreçlerinin oluşturulması için gerçekleştirilen yatırım kapsamında çalışanlar için de daha ergonomik ortam yaratıldı.

Bir önceki yazımız olan Hyundai’nin i10 Türkiye'ye uğurlu geldi başlıklı makalemizde Eui-Sun Chung, Güney Kore ve Hyundai Assan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *