Melisa Aslı Pamuk’un hayat hikayesi

Melisa Aslı Pamuk, “Ekran deneyimimden sonra modelliğin değil, oyunculuğun beni yansıttığını fark ettim. Bu alanda yavaş yavaş ilerliyorum” diyor.

‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinde ‘Ayşe’ karakterini canlandıran Melisa Aslı Pamuk, modellik geçmişini, oyunculuğa nasıl başladığını ve bir erkekte nelerin ilgisini çektiğini ‘Instyle’ dergisine anlattı.

Modelliğe 12 yaşında başladım ve 17 yaşıma kadar bu mesleği sürdürdüm. O süreçte birkaç reklam filmi ve kısa film deneyimim oldu. Bu esnada modelliğin değil, oyunculuğun beni yansıttığını ve hoşuma gittiğini fark ettim.

17 yaşlarımda bu uğraşları bir kenara bırakıp, okuluma odaklandım çünkü psikoloji okumak istiyordum. Üniversiteye başladıktan birkaç ay sonra Hollanda’dan sıkılmıştım ve okulumu dondurup İstanbul’a gelmeye karar verdim. İstanbul ve Hollanda arasında sık sık seyahat etmeye başladım. Açıkçası hayatımda bir değişiklik yapmak istiyordum ve 2011 yılında çok da ciddiye almayarak Miss Turkey yarışmasına katıldım ve birinci oldum. Bununla birlikte ilk adımı atmış oldum. Sonrasında ise oyunculuk hayatım yavaş yavaş ilerledi ve kadrosuna dahil olduğum ‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinde ‘Ayşe’ karakterini canlandırmaya başladım.

AİLEM YANIMDA

Hollanda, Haarlem’de doğup büyüdüm; çok keyifli, mutlu bir çocukluk geçirdim. Annem, babam ve kardeşim her konuda yanımda oldular ve bugün de yine beni destekliyorlar. Çocukluğumun güzel geçmesinde rolü olan arkadaşlarımla da hâlâ görüşüyorum ve hepsini çok seviyorum.

Çoğu çocuk gibi benim de hayalini kurduğum meslekler oldu; mesela 15 yaşıma kadar estetik cerrahı olmak istiyordum. Modellikle uğraşmış olsam da aklımda ve hedefimde hep bu meslek vardı.

STİL TERCİHİM SPOR

Stilim için spor-şık diyebilirim. En sevdiğim modaevi Balmain. Zuhair Murad’ın tasarımları da bir harika. Sanırım ben hiçbir zaman abiye seven bir kadın olmadım. Bu yüzden daha çok ‘Dsquared2’ ve ‘Balmain’ı takip ediyorum. Topuklu ayakkabı, çanta ve gözlük vazgeçilmezlerim arasında ilk sırada yer alıyor, bu her kadın için de böyle değil midir zaten? Alışveriş konusunda hızlı karar veririm ve ikinci bir fikre gereksinim duymam. Yalnız birkaç renk arasında kararsız kalırsam; o zaman acilen fikir almaya ihtiyacım olabilir.

BAKIMLI KADIN GÜZELDİR

Bence bakımlı bir kadın güzel, bakımlı bir erkek de yakışıklıdır. Hem cinslerimde de, karşı cinste de ilk olarak; kıyafetlerin güzel, uyumlu ve üzerine yakışmış olmasına dikkat ederim. Bir de erkeğe has bir durum olarak saç ve sakalının bakımlı olmasına… En önemlisi insanın yaydığı enerji, karşı tarafa geçirdiği pozitif duygulardır. Kendi adıma yoğun iş temposundan vakit buldukça yapmaya özen gösterdiğim sporun, fiziken ve ruhen bana çok iyi geldiğini düşünüyorum. Bodypump ve Kickbox antrenmanı gibi sporlar fitnesstan daha çok hoşuma gidiyor. Hem fiziğinize uyumlu bir şekil veriyor, hem de stres atmış oluyorsunuz.

Röportajın tamamı Instyle ağustos sayısında…

Bir önceki yazımız olan Murat Arkın, Cüneyt Arkın'ı anlattı başlıklı makalemizde cüneyt arkın, Cüneyt Arkın'ın oğlu Murat ve Murat Arkın hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *