Melih Gökçek programı neden iptal etti

Samanyolu Haber’in Ankara Temsilcisi Abdullah Abdülkadiroğlu’nun “Günlük Özel” programının bugünkü konuğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olacaktı. Canlı yayınlanacak programda Abdülkadiroğlu, konuğuyla Yeni Anayasa çalışmalarından Mısır’daki gelişmelere uzun uzun konuşacaktı. Programın tanıtım metninde böyle yazıyordu. Salıyı çarşambaya bağlayan gece, saat 00.57’de gazetelere yollanan bültende Melih Gökçek’in programa katılmayacağı açıklandı. Sözkonusu Gökçek olunca bir kere daha oturup düşünmek lazım bu iptali. “Günlük Özel” programının ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Özel programı merakla bekliyoruz. Ya da hiç bir zaman olmayacak mı?

ABD’DE EN ÇOK KAZANAN DİZİ OYUNCUSU KUTCHER, BİZDEKİNİN 30 KATINI ALIYOR

Amerikan TV Guide dergisi en çok kazanan Amerikan dizi oyuncularını yayımladı. Ashton Kutcher, “Two and A Half Men” dizisinden bölüm başına 750 bin dolar alıyor. Bizim en baba oyuncu ortalama aldığı para dolar olarak 25-30 bin dolar arası. Neredeyse adam bizdekinin 30 katını alıyor. Sektörün büyüklüğü belki de bu paralardan anlaşılıyor. Bizdeki gelir düzeyi, refah hali vs. bakıldığında Ashton Ağabey’in aldığı paranın bizdeki karşılığı o kadar da fena değil. Evler, arabalar, bankada para olayına bakıldığında yaşam standardı olarak, bizdeki oyuncuların (yani star olanların) Ashton’la aynı mutlu ekonomiyi yaşadığına inanıyorum. Karşılaştırmaya bir de bu açıdan bakmakta fayda var. Yani herkes kendi çapında zengin ve mutlu. ABD’li şovmen Jon Stewart, Esra Erol’un 10 katı ücret alıyor TV Guide araştırmasında yılda en çok kazanan isim ünlü şovmen John Stewart. “The Daily Show With Jon Stewart” adlı günlük şov programı yapıyor. Yılda 25-30 milyon dolar kazanıyor. Bizde bu işi yani günlük şovu yapan bir isim var, Esra Erol. Yeni kanalı FOX’tan ayda 500 bin TL alacağı söyleniyor. 10 ay çalıştığı tahmin edilse yılda dolar karşılığı alacağı ücret ortalama 2.5 milyon dolar. Stewart, onun ücretinin 10 katını alıyor. Yukarıda söylediğimi yineliyorum. Bu para Türkiye için iyi. Yani Jon Stewart’ın “mal mülk mutluluğu” ile Esra Erol’un “alım gücü mutluğu” eşiği aynıdır!

MERYEM UZERLİ’YE CİPSLİ GÖNDERME

Tükenmişlik sendromu hastalık olarak mevcuttu tabii ki. Biz Meryem Uzerli vesilesiyle öğrendik etraflı bir şekilde. Bir cips reklamı da almış Ezgi Mola’da bunu kullanmış. Ezgi Mola mutsuz bir star. Uzandığı süslü kanepede tavus kuşu haliyle hem poz veriyor, hem cips yiyor, hem de “Tükendim ben” diye söyleniyor. Reklam, “Tükenmişlik sendromu bu olsa gerek” sloganıyla bitiyor…

Bir önceki yazımız olan Sınırda alarm başlıklı makalemizde cap görevi, cap nedir ve serpil çevikcan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *