Mehmet Uzunköprü SDF traktörlerini anlattı

Same Deutz-Fahr (SDF) Group Türkiye Ticari Müdürü Mehmet Uzunköprü, dünyanın önemli traktör üreticilerinden SDF’nin ülkemize ve traktör pazarına önem verdiğini ve bunu kısa sürede yaptığı yatırımlarla gösterdiğini söyledi.
Türkiye ekonomisi ve Türk tarımının gelecek için güven verdiğini de kaydeden Mehmet Uzunköprü, “Özellikle 2009 yılından sonra 50 bin adet seviyelerinde tutunmasıyla dünyadaki önemli traktör pazarlarından biri olan Türkiye traktör pazarı, hem teknoloji, hem kalite hem de performans üçlüsünü sunan ürünlere daha fazla önem vermeye başladı. Bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi de kalitesiyle öne çıkan Same ve Deutz-Fahr traktörlerinin Türk çiftçisi tarafından kabul görmesi ve büyük bir ilgiyle karşılanmasıdır” dedi.
Ekim ayında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük tarım fuarlarından birisi olan Bursa Tarım Fuarı’nda yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını da aktaran Uzunköprü, şunları söyledi:

Natural bahçe traktörü
“Bu tamamen kalitenin ve performansın tercih edildiğinin bir göstergesiydi. Hem yakıt hem de motor performansıyla öne çıkan Same ve Deutz-Fahr traktörleri sektörde farkındalık yarattı. Standımıza gösterilen yoğun müşteri ilgisi, satış adedi olarak da kendini gösterdi.”
Uzunköprü, Same Deutz-Fahr Group’un, Türkiye’ye ilk fabrika yatırımını 2014 Mayıs ayında yaptığını dile getirerek, “Kısa bir süre içerisinde bu yatırıma ilave olarak ülkemize özgü ve tamamen Türkiye’de üretilerek dünyaya buradan satılacak yeni bir bahçe serisi traktör üretimini devreye aldı.
Bursa Fuarı’yla eşzamanlı Türk çiftçisiyle buluşan bu yeni seri traktörler bağ ve bahçelerde boy göstermeye başladı.
Same Frutteto Natural ve Deutz-Fahr Agroplus F Keyline modelleri, 50-55-65-75 HP motor seçenekleri ve tek çeker çift çeker alternatifleriyle bağ-bahçe pazarının yeni ve önemli bir oyuncusu oldu” diye konuştu.

Hasatta Deutz-Fahr

Uzunköprü, “Markamızın diğer bir gücü de hasat makinalarındaki 140 yılı aşkın tecrübesidir. Deutz-Fahr biçerdöverleri ülkemizde 2014 yılında satılmaya başlanmış ve yakıt ekonomisi  performansıyla kendini bu pazarda da ispatlamıştır. Toplam 10 adede yakın makine sorunsuz ve başarılı bir hasat dönemi geçirmiştir. 2015’te biçerdöver pazarına yaklaşık 30  yeni biçerdöverimizin girmesini öngörüyoruz” dedi.

Bandırma’da üretimi var

Mehmet Uzunköprü, “Bandırma Gönen fabrikamızda üretilmekte olan bu modeller dünya pazarında da ilgi uyandırdı. Geçen hafta İtalya EIMA Tarım Fuarı’nda Türkiye üretimi olarak sergilenen Deutz-Fahr bahçe traktörü dünya çiftçisinden de tam puan aldı.
Tamamı ihraç edilmek üzere Kasım Aralık üretimi için 60 adet sipariş alındı. Bu Türkiye ekonomisi açısından da kısa sürede gerçekleştirilmiş önemli bir başarıdır” dedi.

Gökhan Ertürk: Tarımın finansmanı önemli hale geldi…

Başak Traktör’den 2 yeni traktör modeli

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *