Mehmet Ayvalıtaş öldü skandallar bitmedi!

Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye’de gerçekleşen yürüyüşte bir aracın altında kalarak yaşamını yitiren 19 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne, kuzeni Seyit Kartal’ın yaralanmasına ilişkin soruşturma tamamlandı. Ayvalıtaş’ın üzerine araba sürdüğü öne sürülen Mehmet Görkem Demirbaş ve olay sırasında durmasına rağmen aracıyla birlikte sürüklenen taksi şoförü Cengiz Aktaş hakkında “taksirle adam öldürme ve yaralama” suçlamasıyla dava açıldı. Ancak Ayvalıtaş ailesinin avukatı, “Tanıklarımız dinlenmeden, keşif yapılmadan dava açıldı” diye konuştu.
Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için 2 Haziran gecesi Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi’nde düzenlenen eylem sırasında grubun üzerine doğru hızla gelen aracın altında kalarak 19 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş yaşamını yitirmiş, 17 yaşındaki kuzeni Seyit Kartal ise yaralanmıştı. Ayvalıtaş’ın ölümü kayıtlara trafik kazası olarak geçerken sürücü Mehmet Görkem Demirbaş tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Demirbaş ile olay sırasında durmasına rağmen aracıyla birlikte göstericilerin arasına sürüklenen taksi şoförü Cengiz Aktaş hakkında “taksirle adam öldürme ve yaralama” suçlamasıyla dava açıldı. Davanın ilk duruşması 21 Kasım’da İstanbul Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Keşif de yapılmadı
Sürücüler hakkında dava açılmasına rağmen Ayvalıtaş’ın ailesinin avukatlığını yürüten Ayla Öztabak, olaya tanıklık eden 15 kişinin dinlenmesini talep ettiklerini ancak bu kişilerden birinin bile bilgisine başvurulmadığını söyledi. Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, olayın olduğu yer ve civarındaki MOBESE kamerasına yansıyan herhangi bir görüntü olmadığını bildirdiğini anlatan Öztabak, “Savcı, tanıkları emniyetin dinlenmesi talebinde bulunarak emniyete yazı yazdı. Ama tanıkları dinlemeden dava açtı. Bir kişinin ölümü bir kişinin ağır yaralanması ile sonuçlanan bir kazada, şüphelilerin tutuksuz yargılanması da ayrıca sorgulanmalı” dedi.
Avukat Öztabak’ın savcıya dinlenmesi yönünde talepte bulunduğu fakat dinlenmeyen 15 tanıktan biri Mehmet Ayvalıtaş’ın eniştesi Mustafa Kartal’dı. Kartal, o anları şöyle anlattı: “Binlerce kişi toplanmış yürüyorduk. Gelen araçlara el sallıyorduk, durmaları yönünde işaret yapıyorduk. Ankara istikametinden gelen araçlar dururken, bir tek bu İstanbul yönü Avrupa yakasından Anadolu yakasına gelmek isteyen araç görmedi. O da durabilirdi ama fren bile yapmadı. Çünkü kasıt var. Araç kullanıcısı arabasını bilerek biz göstericilerin üzerine doğru sürdü.”

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *