Markalar TL kirasına kur sabitlemesi istedi!

Markaların, dolar ve euro’daki artışla birlikte faaliyet gösterdikleri AVM yönetimlerinden kiralarda ‘kur sabitlemesi’ talep ettiğini söyleyen ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Muhsin Erkoç, “Bizdeki kiralar TL ile.Buna rağmen birçok markadan kurları sabitlememiz konusunda yazı geliyor. Bizde karşı yazı gönderip TL ile çalıştığımızı hatırlatıyoruz” dedi.

Organik pazar kuracak
ArenaPark’ın iki yılda Küçükçekmece Atakent’in buluşma noktası olmayı başardığını söyleyen Erkoç, “İkinci yılımızda toplam 8.9 milyon ziyaretçiye ulaştık” dedi.
Üçüncü yıla ilişkin hedefleri hakkında da bilgi veren Muhsin Erkoç, “Geride bıraktığımız ike yıl boyunca ziyaretçilerimizle aramızda çok güçlü bir bağ kurduk. Üçüncü yılımızda ziyaretçilerimizle kurduğumuz bu güçlü bağı daha da sağlamlaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ziyaretçi sayımızı üçüncü yılımızda 10 milyona taşımayı istiyoruz” diye konuştu.
Erkoç ayrıca, kısa zaman içinde Arenapark’ta haftada bir organik pazar düzenleyeceklerini açıkladı.

‘DeFacto ve Süvari geliyor’
100 mağazanın bulunduğu ArenaPark’ın yüzde 100 doluluk oranıyla çalıştığını ifade eden Muhsin Erkoç, “Sırada bekleyen firmalara belirli kriterleri gözönünde bulundurarak zamanı gelince yer veriyoruz” dedi. Erkoç, “Kısa süre içinde DeFacto ve Süvari markaları gelecek” dedi.

 

ATAMA
Vialand’in yenİ genel müdürü Tolga Alişoğlu

AVM, tema park, gösteri merkezi ve şehir parkını bir arada sunan Vialand’in genel müdürlüğü görevine Tolga Alişoğlu getirildi. Daha öhce medya ve eğlence sektöründe görev alan Alişoğlu, son olarak Skyturk360 televizyonu Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştü. 30 Eylül 2013 Pazartesi günü yeni görevine başlayan Alişoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce İşletme yüksek lisansı ile yine Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi yüksek lisansı yaptı.

 

KURBAN BAYRAMI
Hijyenik kesim

Kurban Bayramı kapsamında kurban satışından hijyenik şartlarda kesime kadar hizmet sunan CarrefourSA, sipariş almaya başladı. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için 19 – 22 kilogramlık hazır kurban eti kolileri, bu yıl 660 – 690 TL fiyat aralığında satışa sunulacak.

İnternetten sipariş
Migros Grubu, kurban seçeneklerinde özel fırsatlar sunuyor. Kurban siparişleri, Migros mağazalarından sipariş formu doldurarak, www.sanalmarket.com.tr üzerinden veya 444 10 44 numaralı müşteri hizmetleri hattından verilebiliyor.

Bayram şıklığı
Roman, Kurban Bayramı’nı Sonbahar – Kış sezonu için hazırladığı yeni koleksiyonu ve Cardfinans’a özel yüzde 15 indirim ve 7 taksit fırsatı ile karşılamaya hazırlanıyor. Roman’ın koleksiyonundaki deri detaylar ise bayram şıklığına farklı bir perspektiften bakıyor.

Avantajlı alışveriş
Aker, 9-20 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak indirimli fiyatlarıyla Kurban Bayramı alışverişlerinde avantaj sunuyor. Aker’in 2013/2014 sonbahar kış koleksiyonunda yer alan pardösü ve kap modellerini, yüzde 20 indirimli olacak.

 

Royal Halı’dan 200’üncü showroom
Yenilikleri ve AR-GE’ye yaptığı yatırımlarla halıcılıkta fark yaratan Royal Halı ve Pierre Cardin Halı, Türkiye’de 200’üncü showroom mağazasını Gaziantep’te yeni açılan Forum AVM içinde hizmete sundu. Toplam 118 metrekare büyüklüğündeki showroom mağazasındatüm koleksiyonlar satışa sunuluyor.

 

Multi’nin AVM’leri Blackstone’un oldu
ABD’li özel yatırım fonu Blackstone, Hollandalı alışveriş merkezi şirketi Multi’yi aldığını açıkladı. Multi, Türkiye dahil 13 Avrupa ülkesinde 56 alışveriş merkezinin sahibi ya da işletmecisi. Reuters, Blackstone’un bu satın almayla Multi’nin en çok varlık gösterdiği ülkelerden Türkiye’deki durumunu güçlendirdiğini yazdı.

Bir önceki yazımız olan İşte minik Efe'nin bilirkişi raporu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *