Mangal yapmaya çalışanların korkunç sonları

Türkiye’de mangal bir kültürdür diyebiliriz. Aile ile yapılan sevimli pikniklerin yanı sıra bir de genellikle 4 ile 7 arkadaş arasında yapılan içkili mangalların yeri ayrıdır.

Filmlerde izlediğimiz Amerikan filmlerinde ise mangal anlayışı daha bir farklıdır. Biz Türkler, grill ya da barbekü diye adlandırılan Amerikalıların bu etkinliğine anlam veremeyiz. Mangal dediğin zaman bir kere şiş olacak arkadaş. Tavuklu mangal keyfine bile sıcak bakmayan bizler elin adamlarının sosisten bu kadar zevk almasına anlam veremiyoruz. Bir kere sosis farklı mânalara çekiliyor arkadaş!

Neyse lazı uzatmayalım. nice koç yiğitler Türkiye’de mangal kömürü ile harikalar yaratırken elin Amerikalısı elindeki ateş coşturucu ile ortalığı birbirine katıyor.

İlk videoyu izledikten sonra ikinci videoya da kesinlikle göz atın. Bakın bakalım Türkiye’deki mangal keyfinde facia mı var yoksa mutluluk mu…

Önce Amerikalıların mangal facialarını izliyoruz…

Sırada Türk babayiğitlerin piknik sefası var.

Kuzu fırındayı farklı bir yöntem ile yapan vatandaşlarımız fırın olarak da bir varili kullanıyor. İşte bir başarı hikayesi…

Bir önceki yazımız olan Gülnur Güneş’in ilk defilesi başlıklı makalemizde Çağla Şikel, defile ve Gülnur Güneş hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *