Mancini herkesi şaşırttı

Juventus maçı öncesinde G.Saray’da yaşanan Fatih Terim krizi ve ardından İmparator’un görevden alınması G.Saray yönetiminin taraftarla arasını açmıştı. İtalyan ekibi ile oynanacak kritik Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde böyle bir hareketin takımı kötü yönde etkileyeceği konusunda birlik olunurken yeni hoca olarak ise Roberto Mancini maçın başlamasına 48 saat kala takımın başına getirildi.

Yönetim de böyle bir maç öncesinde İtalyan teknik adamın tam olarak göreve başlamayacağını ve Juventus karşılaşması sonrasında tam olarak göreve adapte olmasını beklerken bir anda bambaşka bir teknik adam ile karşılaştılar.

Roberto Mancini’ye ilk olarak “Juventus maçı için planınız ne?” sorusu yöneltilirken “Tabii ki takımın başında sahada olacağım” yanıtı alındı. Ardından “İtalya’ya ne zaman gideceksiniz? Sizi havaalanına bırakalım mı?” denilen Mancini, “İtalya’ya gitmeyeceğim. Bir an önce çalışmaya başlamak istiyorum. Antrenman sahası yakın mı?” diye sorunca yöneticiler de şaşkına döndü. “Evet” yanıtını veren yönetim hemen sözleşmeyi hazırlatıp getirirken Mancini de sözleşmeye imzasını attıktan sonra hemen Florya’nın yolunu tuttu.

İSİMLERİNİ EZBERLEDİ

TAKIM ile tanışmanın ardından çalışmayı tamamlayan Mancini’ye otele ne zaman döneceği sorulurken “Burada kalma imkânım varsa tesislerde kalmak istiyorum. Otele gitmeyeceğim” cevabı geldi. İtalyan teknik adam, yardımcıları ile birlikte Florya’ya kapanırken geç saatlere kadar sarı-kırmızılıların oynadığı maçların tamamını izledi. Ardından da maç öncesinde İstanbul’daki son antrenmana tüm oyuncularının isimlerini ezberleyip öyle çıktı.

‘BİZİ ÇOK ŞAŞIRTTI’

İŞTE bu tavırlar G.Saray yönetiminin de yüreğine su serpti. İtalyan teknik adamdan bu tarz bir davranış beklemeyen yöneticiler şaşkınlığa uğrarken “Takımın başında hemen antrenmana çıkmasını hiç beklemiyorduk, bizi gerçekten şaşırttı. Fatih hoca da hem yardımcılarına hem de oyunculara Juventus maçı ile ilgili taktik vermişti. Juventus karşısında Hasan Şaş ve Ümit Davala’nın kulübede olmasını ve ardından görevi devretmelerini bekliyorduk. Ancak Mancini’nin tavrı her şeyi değiştirdi.
BİZ belki takımla İtalya’ya gelir, kulübede bir ihtimal olur diye beklerken o hemen antrenmana çıktı ve takımın başında Torino’ya gitti” sözleriyle de İtalyan teknik adamın bu cesaretli tavrının kendilerini çok etkilediğini açıkladılar.

Bir önceki yazımız olan Polis Muzaffer Şirin'i serbest bıraktı başlıklı makalemizde Alen Markaryan, beşiktaş ve galatasaray hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *