Makas Bliss Cihangir hakkında tüm bilgiler

Cihangir’de yeni açılan Makas Bliss her şeyiyle bohem bir kuaför. Bohemlik Cihangir’e yakışır, değil mi?

Malum, kuaförler kadınların mabedidir.
Ne de olsa boyalı saça sarılan uçuş uçuş naylonlarla, eller ayaklar ojeli bir halde yalınayak başı kabak salınabildiğimiz, aylık ve haftalık tüm dergileri bir çırpıda okuyabildiğimiz, dedikoduları alıp sosyalleştiğimiz, gönlümüzce kapris yapabildiğimiz, buna rağmen her seferinde alttan alındığımız yegane yerdir kuaför.
Elimizde bunlar var. Yaradılış olarak hep daha fazlasını isteriz ya, bu sefer de neden daha fazlası olmasın?

Erkeklere de hizmet verecek
Emre Kıramer ve Mehmet Özkeserli’nin kurucuları olduğu Makas kuaför zincirini bilirsiniz. Bu zincirde yönetici ortaklık ve artistik direktörlük yapan Ebru Özkeserli, “daha fazlasını isteyenler için” geliştirdikleri kuaför konseptini paylaştı benimle.
Semtimiz Cihangir, mekanın adı Makas Bliss. Kuaför salonuna girdiğinizde dikkatinizi çeken ilk şey, salonun ortasında muhafaza edilen köklü bir ağaç oluyor. Rahat koltukların yerleştirildiği oturma alanında Magnolia Culture’ın geniş bir kitaplığı bulunuyor. Dilerseniz konsept kitapları okumaya koyulun, dilerseniz seçtiğiniz plağı pikaba takarak ortamın müziğine siz yön verin. Kahveniz eşliğinde size ev yapımı elmalı turta ikram ediliyor. Etraftaki objelerin her biri Berlin’den alınmış. Kendinizi bir film setinde hissedeceğiniz bir makyaj odası tasarlamışlar. Peki bu kuaförü neden Etiler’de değil de Cihangir’de açtılar? Çünkü burası her şeyiyle “bohem bir kuaför”. Bohemlik Cihangir’e yakışır, değil mi?
Bu arada yazımın başında kadınlar üzerinden söze başladım fakat
Makas Bliss aynı
zamanda erkeklere de hizmet verecek. Karma sistem. Stop.

Cumartesi olmadıysa pazar coşalım

Geçtiğimiz pazar saatlerimiz 13.00’ü gösterirken Şişhane’deki Bird’ün kapısından adım attık. O ne, içeride bangır bangır bir müzik, millet kopmuş, barın kenarında kendi çapında dans edenler var. “N’oluyo ya?” dedim, Bird ekibi de “Cumartesi gecesi eğlenmeye çıkamayıp arayı hızlıca kapatmak isteyenler için pazar brunch’larında coşuyoruz” diye şakıdı. Gün geçmiyor ki kaçırdığımız fırsatlar için bir alternatif doğmasın…

Seni seçtim Tom’s Kitchen
Nihayet ambiyansıyla, yemeğiyle ve kaliteli servis elemanlarıyla hoş bir mekan açıldı İstanbul’da. Domates çorbası nefis, levrek nefis, sohbet nefis, kısacası nefis bir akşam geçirdik. Hesap ödeme zamanı geldiğinde garson “Bugün için müşterilerimizden hesabın yarısını alıyoruz” demesin mi? Yerim ben sizi ya…

ŞEBNEM BURCUOĞLU

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *