Magdalena Ogorek kimdir?

Polonya’da   güzelliğiyle  dikkat çeken Magdalena Ogorek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülkenin demokratik sol partisi  SLD’den aday olarak gösterildi.

Polonya’da cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken, adaylar açıklanmaya başlandı. Adaylar arasında en çok dikkat çeken isim ise sol partinin kadın adayı 35 yaşındaki Magdalena Ogorek oldu. Polonya halkı için tanıdık bir isim olarak öne çıkan Ogorek, daha önce televizyon spikerliği yaptı. Ayrıca Ulusal Polonya Bankası’nda danışman olarak çalıştı.

Siyasi tecrübesi yok
Tarih bölümünde doktorasını tamamlayan ve “Polonyalı Tapınakçılar: Mitler ve Gerçekler” adında bir kitabı olan güzel adayın ülke yönetimi konusunda herhangi bir tecrübesi olmaması da dikkat çekiyor.
Tutucu olarak bilinen Ogorek’in sol partiden aday gösterilmesi eleştiri konusu oldu. Partinin, Ogorek’i sırf güzelliğinden ötürü biraz daha oy almak için kullandığı iddia edildi.  Parti başkanı Leszek Miller, “Magdalena Ogorek’in adaylığı Polonya’daki değişimin bir sembolü olacak ve genç nesillerin siyasete katılmasını sağlayacak” dedi. Eşi Piotr Mochnaczewski de Polonya basınına eşinin cumhurbaşkanı adaylığını desteklediğini belirten açıklamalarda bulundu.

GQ ve Newsweek’e kapak oldu

Magdalena Ogorek, adaylığı açıklandıktan sonra ABD merkezli Newsweek ve GQ dergilerinin Polonya baskılarının kapak yıldızı oldu.

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *