Maç görüntüleri ücretsiz olur mu?

RIDVAN DİLMEN KAYSERİ İLE KONYA’YI GÖRSEYDİ
Rıdvan Dilmen, Eskişehir taraftarının maça gelmemesinden şikayetçi. Sayıyı az bulmuş. Konuyu sayın Dilmen açtı, aynı gün ve bir gün önce iki ilimizdeki maçlara baktım; Kayseri ve Konya. Tek kelime ile boş. Kayseri’de geçen hafta “derbi” maçları vardı; Kayserispor- Kayseri Erciyes-spor koca Kadir Has Stadı’nın halini bir görseydiniz. 36 bin kapasiteli stat boş koltuklarına ağlıyordu. Konya’nın hali farklı mı? Üç beş çekirdek çitleyen…

MAÇ GÖRÜNTÜLERİ ÜCRETSİZ OLUR MU?
Konuyu RTÜK üyesi Ali Öztunç gündeme getirdi. Spor programları kaynaklı şiddete son verebilmek için TRT’nin sahip olduğu B paketi haklarının ücretsiz olarak tüm yayın kuruluşlarına verilmesini istedi ve RTÜK’de hukuki yollara başvurdu. Peki ne olur?

TRT maçları bedava vermez
RTÜK’ün insiyatif kullanıp TRT’ye “Kardeşim sen görüntüleri kanallara dağıt” demesi mümkün değil. TRT isterse kendisi yapar. Yani Ali Bey’in çıkışı biraz “popülist” oluyor. Ben de karşıyım bu duruma. “Telegol”de örneğin biz izleyemiyoruz önlerindeki ekranda kendi kendilerine seyredip yorum yapıyorlar. Baştan anlaşma yapılırken neden bir araya gelinmez hikaye oradan başlıyor.

Y KUŞAĞI DEĞİLİM GÜLEMİYORUM
Okan Bayülgen Show TV’de başladı. Bir yıl konuşmadı birikti. Haklı, bu işlerle uğraşanlar konuşmadan duramaz. Show TV doğru mu, yanlış mı? Ne yapacaktı? Kendi başına olmadı (gençlik kanalı), Star’da köşe kapılı, e Kanal D’den emekli. Şaka bir yana, iyi oldu yine geldi. Geldi de ben şunu fark ettim; bu konuklara gülemiyorum. Seyirciler yerlerde, konuklar da öyle, ben ekran başında bön. “Heyecanlıyım yarın prömiyer var kara kara düşünüyorum” diyen genç bir kızımızı gördüm. Meğer ilk defa tiyatro yapıyormuş (kendisi öyle dedi). Ondan çok heyecanlı hiç konuşmuyormuş. Gülemedim “Niye geldin evde otursaydın” dedim içimden. Y kuşağı gülüyordu. Star’da “3 Adam” orada da yaş ortalaması benzer. Sanırım biraz daha aşağı liseye doğru daha fazla gidiyor. Neyse, Eser Yenenler, Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak perukları giymişler, Hadise, Ebru Gündeş olmuşlar, “O Ses Türkiye” parodisi yapıyorlar. Y kuşağı yerlerde yine. Ben bön. Baktım, baktım olmadı. Baktım yani…

Fışkiyeye de gülemedim
Yılın olay buluşmasının tekrarı vardı CNN Türk’te. Sevgili Mesut Yar üşenmemiş Ahmet Hakan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i, bir araya getirmiş. Olay yaratmıştı muhabbetler. Giriş fışkiye ile yapılmış. Melih Gökçek, görüntülerden kimin kırdığını saptamış, Ahmet Hakan, “Olabilir” dedi. Güldüler. Bu espri “tweet” tavanı yapmıştı. Yine gülemedim yine bön ben. Onların galiba internet üzerinden muhabbetleri enteresandı bir araya gelince kardeş kardeş olmuşlar. Dedim kendime, “Baba sen uzak kalmışsın, senin telgraf telleri kopmuş, kal olmuşsun.. Anlama, anlamaya çalışma, bulaşma…”

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş’ı sevmek için 1 neden daha var! başlıklı makalemizde beşiktaş, Beşiktaş belediyesi ve Beşiktaş Çağdaş hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *