Lost Planet 3’ün hikayesi

Serinin üçüncü durağı, sizi karlar üstünde soğuk ve çetin bir mücadeleye çıkaracak.

Donmuş gezegen EDN 3’te geçen oyun, Jim Payton’ın hayat hikayesini anlatıyor. NEVEC adlı şirkette çalışan Jim, derinliklere daldıkça da olaylar patlak veriyor.
Zaman olarak, ilk iki oyundan öncesini işleyen macerada, konakladığınız üsten alacağınız görevleri yerine getirerek ilerliyorsunuz. Atmosfere soğuk renkler hakim ama buna hiç aldanmayın. Çünkü hava şartlarının sizi zorladığı yetmezmiş gibi bir de tuhaf boyutlardaki yaratıklarla başa çıkacağınızdan, etraf bir anda renklenebilir. Ölümün soğuk nefesi ensenizde beklediğinden vücut ısınızı dengede tutun. Etrafta bulduğunuz eşyalarla silah ve yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Dağ bayır yararak ilerleyeceğiniz robotunuz RIG, üssünüzde sizi bekliyor. Ama bu devasa robot, eli silah tutan cinsten değil de kazı yapıp yol açanından. Yol arkadaşınız Rig, yaratık öldürürken silah kullansaydı iyi olabilirdi. İstediğiniz zaman robottan çıkıp düşmanları haklayabiliyorsunuz. Çatışmalar -Rig hariç- eğlenceli geçiyor. Akrid denen düşmanları zayıf noktalarından vurduğunuz sürece en haşmetlisi de gelse karşınızda dayanamıyor. Oynanabilirlik, yapay zekanın yetersizliğinden dolayı orta düzeyde. Grafikleri idare eder ama ara sinematikler güzel hazırlanmış. Soğuk esen rüzgarlar içinizi dondursa da duygusal hikaye anlatımıyla içinizi ısıtacak oyunda Jim, ailesine kavuşmayı umuyor.

TEKNOLOJİ PAZARI
Yıldız saatleri, iPhone kontrollü koltuk, Her işin altından kalkar!, ‘Golden Axe’ severler için!

Yıldız saatleri
Zeon’un Star Wars hayranlarına özel, tasarım kol saatleri satışta. 50 metreye kadar su geçirmeyen saatler, paslanmaz çelikten üretiliyor. Darth Vader, Luke Skywalker ve R2D2 gibi modelleri bulunan ürünlerden birini seçerek imparatorluk ya da asilerin sembolünü kolunuzda taşıyabilirsiniz. Koleksiyoncu belgeli yıldızlar, 200 dolar.

 

iPhone kontrollü koltuk
Cellini, müzikle senkronize bir şekilde masaj yapabilen Galaxy 5 koltuğuyla farklı bir masaj deneyimi sunuyor. iPhone’la kontrol edilebilen koltuk, tüm vücuda masaj yapabiliyor. 6 farklı masaj tekniği, pozizyon belirleme ve şık dizaynıyla vücudunuzu rahatlatan Galaxy 5, 14.800 TL.

 

Her işin altından kalkar!
MSI, mobil iş istasyonu formatındaki 17.3inç’lik dizüstü bilgisayarı GT70-2OK’yi duyurdu. Çoklu ekran desteği olan ürünün başarısı 3.2GHz dört çekirdekli işlemci ve 16GB RAM’den geliyor. Win 7 işletimiyle çalışacak cihazın ekranını 4GB Nvidia Quadro K3100M GPU renklendiriyor. 1TB veri alanı sunan MSI, yüksek WiFi, Ethernet ve hacimsel soğutma sunuyor. 2.500 dolar.

 

‘Golden Axe’ severler için!
Hyperkin, eski moda konsolları birleştirdiği Retron N5’i satışa çıkarıyor. Cihaz, SNES, NES, Genesis, GBA, Famicom konsollarını bünyesinde birleştiriyor. HDMI’la bağlantı kurabilen ürünün satış fiyatı ABD’de 100 dolar, Avrupa’da 90 euro.

 Yeni uygulamalar

Pocket Trains (iOS/Android) Ücretsiz
Kendi demiryolu ağınızı piksel piksel inşa edeceğiniz oyunda taşımacılık yapıp yeni trenlerle ağınızı genişletebilirsiniz.

Tüplü ve öfkeli (Android) Ücretsiz
Bir zamanların efsaneleri Murat 124 ve Şahin 131’le asfaltı ağlatmak elinizde. İster drift/spin atın isterseniz nitro kullanın.

SpeedTest.net (iOS/Android) Ücretsiz
İnternet hızınızı test edeceğiniz uygulamayla test sonuçlarınızı rapor halinde görebilir ve paylaşabilirsiniz.

iSurvive (Android/iOS) 1.99 sterlin
Uygulama etkinleştirildiğinde , GPS ile koordinatlarınızı bularak hareketlerinizi izleyip, arkadaşlarınıza veya polise imdat mesajı gönderiyor.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Hakan ve Melih Gökçek düellosu başlıklı makalemizde Ahmet Hakan, Burada Laf Çok ve cnn türk hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *