Londra Moda Haftası ne zaman başladı?

İngiltere’nin başkenti Londra’da geçtiğimiz cuma başlayan Londra Moda Haftası tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesinden tasarımcıların katıldığı moda haftasının ilk üç gününde podyumda tarzların çeşitliliği yaşandı.

İngiliz modaevi House of Holland’ın defilesinde podyumda çiçek desenleri ve parlak renklerin kullanması tasarımcının ‘yaz mevsimini geri getirdiği’ yorumlarına sebep oldu. Bu yıl müşteriler de var Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak etkinlikte moda editörleri, büyük mağazaların sahipleri ve ünlü isimlerin dışında müşteriler de yer alıyor. Londra’nın en seçkin moda etkinliğinin yektkilileri, bu kararı alma sebeplerini moda endüstrisinin değerini yükseltmek ve İngiltere’yi modanın merkezi haline getirmek olarak ifade etti. İngiltere Moda Konseyi yaptığı açıklamalarda, ülkenin modaseverler tarafından elitist olarak nitelendirilmesine karşı çıktıklarını ve sektörü büyütmeyi planladıklarını belirtti. Ancak moda editörlerinden bir kısmının müşterilerin katılımından memnun olmadığı biliniyor. Ses getiren moda haftası yarın sona erecek.

‘Moda haftaları gerçekten korkunç’
Female First dergisine konuşan İngiliz model Cara Delevigne, moda haftalarından nefret ettiğini söyleyerek moda dünyasını şaşırttı. Moda haftalarının modeller üzerinde baskı oluşturduğunu ve strese sebep olduğunu belirten Delevingne, “Moda haftaları aslında muhteşem ama uzun saatler boyunca çalışmak gerçekten korkunç” dedi.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'den Washington'a mesajlar başlıklı makalemizde abd, ahmet davutoğlu ve davutoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *