Lindsay Ellingson Türkiye’de röportaj verdi

19’uncu Dosso Dossi Fashion Show için Türkiye’ye gelen ünlü manken Lindsay Ellingson,  Türk tasarımcılara ve koleksiyonlarına övgüler yağdırdı: “Kumaşlar  ve  modeller New York modasına  yön verebilir”

Victoria’s Secret güzellerinden Lindsay Ellingson, hafta sonu Antalya’da düzenlenen 19’uncu Dosso Dossi Fashion Show’un baş mankeni olarak podyuma çıktı. Bu vesileyle bir araya geldiğimiz modelle özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Antalya’da zamanınız nasıl geçti?

Burada çok büyük ve başarılı tasarımcılarla tanıştım. Gördüğüm kıyafetler ve modeller tam kırmızı halılık… Dosso Dossi çok büyük şovlar yapıyor. Burada olmaktan  gurur duydum, çok keyifliydi.

Dosso Dossi için daha önce Adriana Lima, Miranda Kerr, Irina Shayk ve Erin Heatherton gibi isimler podyuma çıktı. Antalya’ya gelmeden önce onlarla konuştunuz mu?

Aslında çok şansım olmadı ama görüşmelerin ardından Erin, Irina, Adriana ve Miranda’nın katıldığı şovları izledim. Çok etkilendim… Bu sadece bir defile değil, büyük bir şov.

Eşiniz Sean Clayton daha önce Türkiye’ye gelmiş. Ülkemiz hakkında danıştığınız, fikir aldığınız şeyler oldu mu  kendisinden?

Evet, çok tavsiyelerde bulundu ama ilk önce İstanbul’a geleceğimi sandı. O yüzden “Şu camiyi ziyaret et, burayı gör, Türk kahvesi iç” dedi. İstanbul’da çok kalamadım. Türk kahvesi içtim, baklava yedim ve bayıldım. Amerika’ya dönerken bir kutu yanımda götüreceğim. Tekrar geleceğim, bir sonraki sefere daha çok gezmek istiyorum.

Türk tasarımcılar arasında tanıdığınız isimler var mı?

Çok bilgim yoktu. Buraya geldikten sonra oldu çünkü birçok Türk tasarımcıyla tanıştım. Kumaşlara ve modellere bayıldım. Mesela defilenin sonunda giydiğim Velvet marka tuvalet çok güzeldi. Kumaşı, gösterişi, rengi çok farklı. Türkiye’deki kumaşlar ve modeller, New York modasına yön verebilir.

‘İki çocuk istiyorum’

Geçen yaz eski Amerikan futbolu oyuncusu Sean Clayton ile evlenen Ellingson, “İki çocuk istiyorum, bir kız bir erkek. İsimleri bile var. Çok çalışıyorum. Seyahatlerimi azaltıp, çocuk yapmak istiyorum” dedi.

‘Podyumda olmayı seviyorum’

8 yıldır Victoria’s Secret mankenliği yapıyorsunuz. Bunun dışında bir uğraşınız var mı?

Kuyumculukla ilgileniyorum, altın üzerine küçük tasarımlar yapıyorum. Bir yandan da hayvan derneklerine yardım ediyorum.

Mankenliğe ne zamana kadar devam edeceksiniz?

Aslında hiç bırakmak istemiyorum, çok seviyorum. Daha önce dansçılık yapıyordum. Podyumda her seferinde farklı bir karakter oluyorsun.

En unutulmaz işiniz hangisiydi?

Christian Dior ve John Galliano defileleri unutulmazdı. Defilede Gisele Bündchen gibi modeller vardı. Onlarla aynı podyuma çıkınca ağzım açık kaldı.

Stil ikonunuz kim?

Hem rahat hem de şık olduğu için Grace Kelly… Tüm Amerikalılar gibi ben de ona hayranım.

Kendinize örnek aldığınız biri var mı?

Rol modellerim, ablalarım. İkisi de kendi alanlarında çok başarılılar.

Barışa dair bir katkı

Defilede, Paris’te yaşanan ‘Charlie Hebdo Katliamı’nı protesto ettiniz… Bu fikir ortaya atıldığında ne hissettiniz?

Fikir Dosso Dossi yetkililerinden çıktı ve hemen “Evet” dedim. Dünyada barışa dair küçücük bir katkım olması ihtimali üzerine seve seve kabul ettim. Marka, pek çok insanının farkında olmadığı bir olaya dikkat çekti.

Türk ya da Müslüman arkadaşınız var mı?

Türk arkadaşım yok. Tunuslu Müslüman bir arkadaşım var.

  ABDULLAH MALKOÇ – CADDE

Bir önceki yazımız olan Berrak Tüzünataç sevgilisi ile kahvaltıda başlıklı makalemizde Berrak Tüzünataç ve berrak tüzünataç sevgilisi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *