LG ‘den Ultra İnce Quad HD Ekranlı telefon

Teknolojiye yön veren şirketlerin başında gelen LG, özellikle panel üretimi noktasında önemli bir üretici konumunda. TV ve mobil dünyasına sunduğu LCD panel çözümleri ile tüketicilerden tam not alan Güney Koreli üretici, son olarak LG G2 modelinde dünyanın en ince LCD panel ine yer vererek tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

5.2-inç boyutunda Ful HD (1920 x 1200p) çözünürlük sunan panel, pil verimliliği noktasında da önemli gelişmeler içerirken, şirket daha önce birçok ilki gerçekleştirdiği mobil dünyasında, yeni bir ilke daha imza atarak 5.5-inç boyutunda 2560 x 1440p çözünürlük sunan LCD panelin duyurusunu gerçekleştirdi. Akıllı telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanan ekran Quad HD olarak isimlendiriliyor ve HD çözünürlüklü ekrandan tam 4 kat daha net görüntüleme sunuyor.

430nit parlaklık ve inç başına 538ppi yoğunluk sunan Quald HD panel, 1.21mm kalınlığa sahip ve bu noktada dünyanın en ince ekran panellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Panelde yer verilen ekran çerçevesi ise sadece 1.2mm kalınlığa sahip. LG G2 modelinde söz konusu çerçevenin 2mm’den daha fazla olduğunu ön gördüğümüzde, söz konusu yeni panel, çerçevesiz telefonlara doğru giden yolda önemli bir rol üstlenecektir.

Quad HD (2560 x 1440p) panelin ilk olarak önümüzdeki yıldan itibaren akıllı telefonlarda yer alması bekleniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Turkcell'den yeni telefon: T40 başlıklı makalemizde dantel, duvar kağıdı ve ilginç hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *