Leylek gözaltına alındı

Üzerinde elektronik bir cihaz bulunan bir leylek gözaltına alındı. İncelemeler sonucunda ‘ajan’ olmadığı ortaya çıkan hayvanın ne zaman doğaya bırakılacağı bilinmiyor

Mısır’ın başkenti Kahire’ye 450 kilometre mesafede bulunan Kina’da geçtiğimiz cuma üstünde elektronik cihaz görülen bir leylek ajanlık şüphesiyle gözaltına alındı. Bölgenin güvenlik şefi Mohammed Kamal’a göre evinin yakınlarında, üstünde cihaz bulunan leyleği dört leylekle birlikte gören ismi açıklanmayan adam, kuşları bölge polisine götürdü. Yetkililer ajan olduğu düşünülen leyleği gözaltına aldı. Ancak cihazın bomba veya ajanlık cihazı olmadığı ortaya çıktı.
Geçtiğimiz cumartesi isim gizliliği şartıyla açıklama yapan askeri yetkililer, leyleğin ajan olmadığını belirtti. Ülkede 3 Temmuz sonrası meydana gelen olaylardan sonra yetkililerin yabancı cihazlara ve ajanlık tehlikesine karşı hassaslaştığı dikkat çekiyor. Kuşun ne zaman doğaya bırakılacağı bilinmezken leyleğin serbest bırakılması için savcılardan izin alınması gerektiği vurgulandı.

Bir önceki yazımız olan 103 sanık bugün hâkim karşısında başlıklı makalemizde 28 şubat, 28 ŞUBAT askeri darbesi ve hakim hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *