Leyla Mecnun’un ilginç finali

Vedalar hep zordur… Gözdeki yaşlar silinir, veda sözcükleri istenmese de dilden dökülür ve son bakışla bir el sallanır… Önceki gece İstanbul Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşen vedalaşmadaki tek klişe ise sallanan ellerdi. Zira Leyla ile Mecnun’a klişe yakışmazdı. Fakat İsmail Abi’ye de el sallamadan veda edilemezdi.
Yayınlandığı 103 bölüm boyunca özel bir hayran kitlesi yaratan Leyla ile Mecnun’un oyuncuları önceki gece Maçka’daki Küçükçiftlik Park’ta “Leyla the Band” konseriyle izleyicileriyle vedalaştı. Konser alanı tıklım tıkış dolmuş, herkes İsmail Abi’ye son bir defa el sallamak için yerini almıştı. “Leyla the Band” ekibinde yer alan diznin başrol oyuncularından Ali Atay (Mecnun), Osman Sonant (Yavuz) ve kırmızı ceketi ile Serkan Keskin (İsmail Abi) sahneye çıktığında; Maçka semalarında, hüzünden ziyade eski bir dostla yolların er ya da geç yeniden kesişeceğinden emin olmanın yarattığı umut dolu bir veda havası esti. Çığlıklar, alkış, kıyamet, sallanan eller… Sonra bir melodi duyuldu ve alkışların temposu daha da yükseldi. Ali Atay mikrofona yaklaşarak, kavuşmayı müjdelercesine “Ben de özledim”i söylemeye başladı. Yeni sezonda ekrana “Ben de Özledim” adlı diziyle dönmeyi planlayan ekibin, “Bu daha başlangıç” dercesine giriş yaptığı veda konseri aslında tam da “Leyla ile Mecnun” tadında geçti. Gözler dolduğu anda kahkahalar Maçka’yı inletti, en çoşkulu anda ise gözler birden “gelmeyeceği bilinen bir gemiyi” beklercesine uzaklara daldı…

Çayı olmayan var mı?

Herkesin “çayı, sigarası tamam”dı da Mecnun yine de arada sormayı ihmal etmedi: “Çayı olmayan var mı?” diye… Her şarkı arasında yükselen “İsmail Abiiii” seslenişlerine daha fazla dayanamayan İsmail Abi, “Şimdi” dedi… Maçka, önce “İsmail Abiii“ diye inledi, ardından sahneden bir “Hoooop” sesi yükseldi. Fakat elbet Erdal Bakkal’sız bir veda düşünülemezdi. Çekimde olduğu için konsere gelemeyen Erdal Bakkal’ın (Cengiz Bozkurt) kartondan maketi sahneye çıkartıldı. Ardından da Erdal Bakkal’la telefon bağlantısı yapıldı. Herkes birbirine “Eksik bir şey mi var?” diye sormaya başlamışken, bu defa Kubilay (Kubilay Çamlıdağ) göründü. Maçka’dan hep bir ağızdan “Kubilay lay lay, Kubilay lay lay” melodisi yükseldi. Ardından dizinin tüm oyuncuları sahneye çıktı, her beraber şarkılar söylendi, danslar edildi. Fakat seyirci “Leyla ile Mecnun”la o kadar kolay vedalaşmaya hazır değildi. Ekip tekrar tekrar sahneye çağrıldı. En anlamlısı ise kuşkusuz gecenin sonunda seyircinin “Bu bir veda değil” dercesine kendiliğinden “Ben de özledim”i söylemeye başlamasıydı.
Sevenlerine hayatın aslında nasıl absürd bir şey olduğunu hatırlatan “Leyla ile Mecnun” sadece üç sezon yayınlanmış olsa da önceki gece Küçükçiftlik Park’taki konser dizinin şimdiden Türkiye’nin unutulmazları arasında yerini aldığını kanıtladı.

Bir önceki yazımız olan 'Engellileri insan yerine koyduk' başlıklı makalemizde Ak Parti, Ak Parti Milletvekili ve Ak Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *