Leyla ile Mecnun yayından kaldırıldı mı? – TRT 1

Yapımcılığını Eflatun Film’in üstlendiği TRT 1’in fenomen dizisi Leyla ile Mecnun’un akıbeti merak konusu…  Leyla ile Mecnun ekibi mayıs ayı sonunda patlayan Gezi eylemlerine  destek verince TRT yönetiminin diziyi yayından kaldırma kararı aldığı gündeme gelmişti.  Dizinin fanları bu gelişme üzerine sosyal medyada imza kampanyası başlattı ve projenin başka bir kanala transfer olmasını istedi.

Onur Ünlü Genel Müdür ile görüştü
Ancak milliyet.com.tr’nin ulaştığı TRT yetkilisi dizinin henüz gözden çıkarılmadığını açıkladı.  Bayram öncesi dizinin yapımcısı Onur Ünlü’yü bizzat TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in görüşmeye çağırdığını belirten yetkili, “TRT Leyla ile Mecnun’u henüz gözden çıkarmış değil. Genel müdürümüz bizzat kendisi çağırıp Onur Ünlü ile  2 saatlik bir görüşme yaptı.  Dizi sosyal medyada ve özellikle internette çok izleniyor ancak dizinin reytingleri düşük. Bununla beraber maliyet çok yüksek. Şu an elimizde 105 bölüm var. Zaten dizinin tekrarlarını yayınlamaya başlasak 3 yıl sürer.  Genel müdürümüz bu nedenle dizinin aynı zamanda reyting de alan bir yapıma dönüşebilmesi için Eflatun Film ekibinden yeni fikirler beklediğini söyledi. Bu nedenle Onur Ünlü ile yakın bir tarihte tekrar bir araya gelmeye karar verdiler ve bu son görüşmeye göre dizinin geleceği netlik kazanacak” dedi.

Dizi yaz başında 103. bölümde sezon finali yapmıştı.

Bir önceki yazımız olan ‘Vatandaşı soymaya hayır’ başlıklı makalemizde bakan, bilet fiyatı ve binali yıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *