Levent Üzümcü’den Egemen Bağış’a tokat gibi cevap!

Levent Üzümcü ve Egemen Bağış’ın Mısır yorumu

Haziran ayında Taksim başlayan ve kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılan Gezi Parkı olaylarına destek vermesi ile belli bir kesmin tepkisini çeken oyuncu Levent Üzümcü, Mısır’daki askeri darbeye yaptığı yorum ile konuşuluyor. Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın görüşünün tam tersini Twitter’dan takipçileriyle paylaşan ünlü oyuncu, kısa sürede en çok beğenilen yorumlardan birisine imza attı.

2 ay önce Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ‘Gezi olayları’na verdiği destek ile hayranlarına hayran katan ünlü oyuncu Levent Üzümcü bugün Mısır’daki büyük olaylara da farklı bir pencereden baktı. Mısır’daki askeri darbe ile Türkiye’deki Gezi Parkı olaylarını karşılaştıran ünlü oyuncu, iki ülkedeki polis şiddeti için çarpıcı bir yorum yaptı.

“Polis ülkende fişekle odunla vatandaşlarını katlederken kahraman, Mısır’da katlederken cani. Katledilen burada terörist, Mısır’da şehit.” diyen Levent Üzümcü bu yorumuyla kısa sürede büyük beğeni topladı.

ÜZÜMCÜ’DEN BAĞIŞ’A TOKAT GİBİ CEVAP
AK Parti milletvekillerinin Mısır’daki askeri darbeye karşı dünya ülkelerinin sessiz kalmasını eleştirmesinden sonra, Mısır’da yaşananların katliam olduğunu, ölen Mursi taraftarlarının da şehit sayıldığını söylemişti.

Oyuncu Levent Üzümcü’nün bugün attığı tweet de Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın  “Adeviyye Meydanında kendi masum halkına katliam yapan Mısır Cuntasının gerçek patronları Mısır’da iç savaş çıkartmak için çabalıyor.” mesajına cevap olarak algılandı.

İŞTE LEVENT ÜZÜMCÜ VE EGEMEN BAĞIŞ’IN YAZDIĞI TWEET’LER:

Levent Üzümcü ve Egemen Bağış'ın Mısır mesajı

Levent Üzümcü ve Egemen Bağış’ın Mısır mesajı

Bir önceki yazımız olan Dershane öğretmenleri ne zaman MEB kadrosuna alınacak? başlıklı makalemizde 2013 dershane öğretmenleri ne zaman kadroya alınacak, bakan ve dershane hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *