Les iIfideles – Sadakatsizler film eleştirisi

Les Infideles ya da Sadakatsizler film eleştirisi bu yazıda. The Player olarak da bilinen Sadakatsizle film eleştirisini okumadan geçmeyin…

“Hayatım göründüğü gibi değil açıklayabilirim!” her dilde aynı etkiyi yaratan bir cümledir, tıpkı “Seni Seviyorum” gibi. Bu iki adamın hayatlarında bu kadar tezat ama bir o kadar da bağlantılı iki cümleden hangisini en çok kullandığına ise karar veremiyoruz.

Hazzın, daha çok hazzın peşinde iki adamlar. Aslında 14 adamlar, belki daha da fazlası ve her yerdeler. Okul önlerinde ceketlerinin düğmelerini açıp genç görünmek zorunda hisseden, tıp kongresinde ilgi görmek için hüngür hüngür ağlayan ve bir terapi seansında birbirlerinden hiçbir farkları olmadığını gören, farklı kıyafetler, farklı karakterler, farklı yaşamlarıyla aynı şeyin peşinde 14 adam izliyoruz. Vefa’yı bir semt adı, Sevgi’yi eski karıları sanan, Bağlılık’ın yalnızca bir çeşit ip birleştirme tekniğinden ibaret olduğunu düşünen adamlar.

Genç, güzel, kafasız metresleri ve yaşlı, çirkin, zeki karıları. Her ne kadar buram buram bir Fransız filmi de olsa karşımızdaki, kendinizi bir Vegas masalında hissettiğinizden hikâyeye hiç Fransız kalamıyor, aslında daha doğrusu Fransız olamıyorsunuz. Ağır, romantik, oturaklı ama çılgın adamlar ve özgürlüne düşkün, asi ama kırılgan kızlar bekliyorsunuz. Ama bu sadece, karılarını neden sevdiklerini bilmeyen dolayısıyla neden aldattıklarına da açıklamaya getiremeyen adamların hikâyesi. Galiba en güzel tarafı da şu; The Artist’ten kendisine aşikâr olup, ‘bir mimik yap da keyfimiz yerine gelsin’ciler, duyduk duymadık demeyin, 1 Jean Dujardin alana, 6 tanesi bedava!

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *