Legends dizi konusu ve eleştirisi

Legends dizisi hakkında bilginiz var mı? Legends dizi eleştirisini okuyarak Legends dizisi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz…

Efsane: ABD hükümeti ile alakalı gizli görevler için yaratılmış sahte kişilik. 2014 yılında başlayan dizinin jeneriği bu sözlerle başlıyor. Dizinin hikâyesi de bu kişilerden birinin hayatı üzerine kurulu: Martin Odum.
Martin Odum, gizli kişilik yaratmada çok başarılı ve gizli görevlerin aranılan FBI ajanıdır. Her başarılı ajan gibi onun da kişiliği ele avuca sığmaz. Kendine özgü yöntemlerle; kimi zaman yasaları da hiçe sayarak, görevini yerine getirir. Tabii ki boşandığı bir karısı, bir de çok düşkün olduğu bir oğlu vardır. Ayrıca sorumlu olduğu kişilerden biri sarışın güzel Crystal McGuire’dır. Crystal, Martin’in gizli görevlerinden dolayı yaşadığı psikolojik baskının onu güvenilmez biri yaptığına inanmaktadır, ama Martin’le bir geçmişleri de vardır. Bütün bunlar klişe evet, ancak diğer dizilerden farklı olarak Martin Odum’un karşısına çıkan gizemli bir kişi, başka kimliklere girip çıkmakta usta olan ajanımıza şu soruyu sorarak değişiklik yaratmayı başarıyor. “Martin Odum olduğundan emin misin?”
Martin Odum bu sorunun arkasında sürüklenmeye başlar. Tüm kapılar yüzüne kapanır. Kendisine yardım eden arkadaşının şüpheli ölümünden sonra kendi hayatını da, gizlice araştırmaya girişir. Gizli görevlerin içinde kendi gizli hayatını aramaya başlayan bir ajanı izleriz artık. Üstelik yeni bir gizli görevi de başlamıştır. Bu kadar gizden, bakalım ileriki bölümlerde açık ve izlenilir bir hikâye çıkacak mı? Göreceğiz.
Ayrıca; “Yüzüklerin Efendisi” serisinin ilk filminde ölen Boromir’i, “Game of Thrones”un birinci sezonunda ölen canım Ned Stark’ı oynayan başrol oyuncusu Sean Bean, nasıl olduysa artık, bu dizide hâlâ yaşıyor! Şaka bir yana Sean Bean, başarılı oyunculuğu ile dizinin izlenme nedenlerinden biri…
Önümüzdeki günler nelere gebedir bilinmez ama hikâye anlatımı ve çekimler şu an çok doyurucu olmasa da, uyandırdığı merak diziyi şimdilik izlettiriyor.

Elementary nasıl bir dizi?

Hangi yabancı diziyi izlesem? – Dizi tavsiyesi

Bir önceki yazımız olan Comvex İstanbul fuarı açıldı başlıklı makalemizde Comvex İstanbul fuarı, hafif ticari araç ve Ticari araş fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *