League of Legends (LoL)’in sahibi Riot Games el değiştirdi

League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, Çin’in en büyük İnternet şirketlerinden biri olan Tencent Holdings Limited’a satıldı. İşte detaylar!

Riot Games’in sitesinde paylaşılan açıklamada, firmanın en büyük yatırımcısı Tencent Holdings Limited, Riot Games’in geriye kalan kalan tüm hisselerini de satın aldığı duyuruldu. Böylelikle Riot Games artık tamamen Tencent Holdings Limited‘ın oldu.

Dünyanın en değerli 13. şirketi olan ve Çin’in ise en büyük internet şirketlerinden biri olan Tencent Holdings Limited, daha önceden Riot Games’in hisse değerinin sadece yarısını satın alabilmişti. Bu yeni açıklama ile birlikte Riot Games artık tamamen Tencent Holdings Limited’ın kontrolüne geçti.

2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Riot Games; 2009 yılında piyasaya sürdüğü ünlü MOBA oyunlardan birisi olan League of Legends ile kendini tüm dünyaya tanıtmıştı. Firma, o günden beri sadece League of Legends’a odaklanmıştı. Riot Games syrıca son yılların en kazançlı MOBA oyunlarından birini de ellerinde bulundurmayı başarmıştı.

Bu satın alma durumunun Riot Games oyunlarını nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan 2015'te en çok izlenen oyun videoları başlıklı makalemizde 2015, oyun ve oyun videoları hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *