Kuzey Kore’ye nasıl gidilir?

Dünyanın en içine kapanık ülkesi olan Kuzey Kore’ye nasıl gidileceği yönünde birçok insanın tereddüdü olsa da Singapurlu fotoğrafçı Aram Pan bunu gerçekleştirdi ve Kuzey Kore seyahatini kayda aldı.

Kuzey Kore’yi yasakların ülkesi diye biliyoruz. Birçok yerde fotoğraf çekmenin dahi yasak olduğu Kuzey Kore, turistlerin her zaman ilgisini çekmiş olsa da oraya giden birçok kişi fotoğraf bile çekinemeden dönüyor çoğu zaman.

Singapurlu fotoğrafçı Aram Pan ise bu durumu tersine çevirmişe benziyor. Pan, Kuzey Kore seyehati öncesinde yaşananlar fotoğrafları ve yayınladı. Kuzey Kore’nin devlet tekelinde bulunan havayolu şirkeyi Air Koryo ile sehayat eden Aram Pan, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan Kuzey Kore başkenti Pyongyang’e 7 saati aşkın bir yolculuk gerçekleştirdi.

Fotoğraflara bakılırsa Kuzey Kore havacılığı modern havacılığı bir hayli geriden takip ediyor. Hassas bavul tartısı yerine en az 20 yıllık tartıyı kullanan ülke, uçağın kokpitiyle de Aram Pan’ı bir hayli şaşırtmış…

 

Bir önceki yazımız olan Gülnur Güneş’in ilk defilesi başlıklı makalemizde Çağla Şikel, defile ve Gülnur Güneş hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *