Kurban tatili işkenceyle başladı!

İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı tatili süresince alınacak trafik tedbirleriyle ilgili valiliklere gönderdiği genelgede, sadece trafik polislerinin değil, tüm polislerin kural ihlallerine karşı hassas olması talimatını verdi. Genelgeyle, trafik birimlerinde görevli amirler bayram yapmayıp ekipleri kontrol edecek.
Bakan Muammer Güler’in imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgede özetle şu talimatlar verildi:
Tatil süresince karayollarında görevli ekipler, diğer trafik birimlerinde büro hizmetinde görevli personelle takviye edilerek denetim ekibi sayısı artırılacak.
Trafik hizmetlerinden sorumlu birim amirleri 11-12-13 Ekim ve 19-20 Ekim’de bizzat güzergâhlarda bulunacak ve alınan tedbirleri uygulatacak.
– Tatilin başlangıç ve bitiş günlerindeki yoğunluk nedeniyle trafik ışıklarından dolayı tıkanıklık yaşanan karayollarında gerekli önlemler alınacak.
– Hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlallerin önlenmesi için radarlı hız tespit ekipleri trafik kazalarının yoğunlaştığı yer ve yol kesimlerinde denetim yapacak.
– Sabaha karşı uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerinin yoğunlaştığı ve doğu istikametine gidişte güneşin de etkisiyle sürücülerin olumsuz etkilendiği 05.30-07.00 saatleri ve batı istikametinde ise akşam 17.00-18.30 saatleri arasında uzak yerlerden geldiği anlaşılan araç sürücülerinin denetim noktalarında kısa süreli araçtan inmeleri istenecek. böylelikle, aracın iç mekanındaki havanın değişmesi, hareket ederek kan dolaşımı normale dönen sürücünün uyku ve yorgunluğunun bir ölçüde giderilmesi sağlanacak.
– İl merkezi çıkışlarında sabit ekip görevlendirilerek sürücü ve yolcularının emniyet kemeri takıp takmadıkları kontrol edilerek, takmayanlara gerekli bilgilendirme ve işlem yapılarak emniyet kemeri takmaları sağlanacak.
– Gece seyir halindeki bazı araç sürücülerinin sis ışıklarını sisli, karlı ve yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte kullanmalarının önlenmesi için ışık donanımı denetimi yapılacak.
– Yol kullanıcıları üzerindeki algılanan yakalanma riskini artırmak amacıyla trafik denetim hizmetlerinde görevli personelin uygun görülecek bir kısmı sivil ihbarlı denetimlerde görevlendirilecek.

Otoyollar 9 gün ücretsiz

Kurban Bayramı tatili nedeniyle; 12 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 01.00’den başlayarak 21 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 03.00’e kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden geçişler ücretsiz olacak. 15 Ekim 2013 Salı günü saat 00.00’dan başlayarak 18 Ekim 2013 Cuma günü saat 24.00’e kadar belediyelerle bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanılacak. Karar dün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Bir önceki yazımız olan 'Ali İsmail Korkmaz'ı ilaç öldürdü' başlıklı makalemizde Adli Tıp, ali ismail korkmaz ve Ali İsmail Korkmaz otopsi raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *